وی با اشاره به تصویب قوانین مترقی در این حوزه گفت: درصورت اجرایی شدن قوانین موجود، تحول عظیمی در بخش راه‌آهن کشور ایجاد خواهد شد. مسوول برنامه و بودجه راه‌آهن کشور جابجایی ۳۰ درصد حمل‌ونقل بار و ۲۰ درصد حمل مسافر را سهم تعیین شده برای خطوط ریلی کشور در برنامه ششم توسعه دانست و ادامه داد: رسیدن به این هدف نیازمند تحقق بندهای دیگر قانون برنامه ششم توسعه است که به‌منظور حمایت از ظرفیت راه‌آهن کشور تصویب شده است. رسولی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در بخش ریلی بازگشت سریع سرمایه را به همراه دارد افزود: درصورت توسعه راه‌آهن با انتقال هرکیلومتر انتقال بار از جاده به ریل سهم عظیمی نقدینگی به اقتصاد کشور باز می‌گردد که این روند دستاورد بزرگی برای کشور به همراه خواهد داشت. وی بازگشت نقدینگی به اقتصاد کشور را سبب امکان سرمایه‌گذاری مجدد در راه‌آهن و دیگر بخش‌های کشور دانست و گفت: بنابر این کمک به توسعه راه‌آهن کمک به اقتصاد ملی کشوراست.

مسوول برنامه و بودجه راه‌آهن کشور با اشاره به آمار ۱۶ هزار نفری تلفات جاده‌ای ادامه داد: این تلفات هزینه‌های اجتماعی بسیار سنگینی برای کشور به همراه دارد که همین مساله سبب گرایش کشورها به توسعه حمل‌ونقل ریلی در جهان شده است. رسولی اختصاص یک درصد از درآمد فروش نفت و گاز کشور را به توسعه حمل‌ونقل ریلی علاوه‌بر بودجه سالانه راه‌آهن از قوانین تصویب شده دانست و گفت: صفر شدن نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای خدمات ریلی از بندهای مصوب قانون برنامه ششم توسعه است که تفسیر نادرست برخی دستگاه‌های ذی‌ربط از این قانون سبب معطل ماندن اجرای آن تا کنون شده است. وی با اشاره به اجرایی نشدن برخی از بخش‌های قانون برنامه ششم توسعه پس از گذشت ۱۳ ماه از تصویب این قانون افزود: سرمایه‌گذاری در بخش خطوط ریلی باید مانند سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و شامل امتیازات این نوع سرمایه‌گذاری شود زیرا این روند سبب جذب سرمایه در این بخش خواهد شد.

مسوول برنامه و بودجه راه‌آهن کشور با اشاره به حمایت مناسب دولت و مجلس از بخش ریلی گفت: خطوط ریلی یک هفتم جاده سوخت مصرف می‌کند که این صرفه‌جویی نسبت به جاده می‌تواند مانند یک میدان بزرگ نفتی، پس‌اندازی برای کشورشود. رسولی هزینه‌های گزاف توسعه جاده‌ها و استهلاک آنها را از دیگر معایب این بخش دانست و افزود: این نکته نیز از دیگر دلایل توجه دولت به توسعه خطوط ریلی در کشور است. وی با اشاره به سند بالادستی برنامه ششم توسعه و تاکید مقام معظم رهبری به اجرای آن گفت: این سند ۸۰ بند دارد که ۲ بند آن به حمل‌ونقل ریلی پرداخته که یک بند توسعه شبکه ریلی و بند دیگر آن توسعه کریدورهای بین‌المللی است.