وی با بیان اینکه متاسفانه در زمینه استفاده از انرژی‌های نو دیر اقدام کردیم، افزود: امیدواریم با دانش و همتی که در کشور وجود دارد و نیازی که به انرژی‌های نو به‌خصوص شبکه حمل‌ونقل به این نوع انرژی‌ها احساس می‌شود، به این کار سرعت بیشتری داده و این عقب‌افتادگی را جبران کنیم. یزدانی با تاکید بر اینکه فضای کاردر راه‌آهن مهیا است و دفتر سرمایه‌گذاری راه‌آهن از ورود سرمایه‌گذار استقبال می‌کند، تصریح کرد: با توجه به برقی‌سازی شبکه ریلی نیاز راه‌آهن به انرژی‌های نو روز به روز بیشتر می‌شود و بسیاری از ایستگاه‌های جدید در مکان‌هایی قرار دارند که به شبکه برق کشور دسترسی ندارند. وی با تاکید بر اینکه رویکرد دنیا نیز به سمت استفاده از انرژی‌ها نو و پاک قرار گرفته است، اظهار کرد: از این اقدام در کشور ما نیز استقبال شده است و سرمایه‌گذاری در این زمینه بسیار زود بازده خواهد بود.

معاون فنی و زیر بنایی راه‌آهن با تاکید بر منافع زیست‌محیطی این اقدام خاطرنشان کرد: در راستای حفظ محیط زیست، همگان وظیفه داریم تا مصرف سوخت‌های فسیلی را کاهش داده و از انرژی‌های نو استفاده کنیم. وی در عین حال با توجه به گستردگی مجموعه راه‌آهن گفت: پیگیری این اقدامات که مفید و لازم‌الاجرا است ازجمله اولویت‌های مطرح در راه‌آهن است. یزدانی با تاکید بر نگاه راه‌آهن بر سودده بودن این سیستم حمل‌ونقلی اظهار کرد: در همایش دو سالانه NextStation میزبانی دوره بعدی به ایران و شهر یزد واگذار شد و از آنجا که نگاه دوره بعد بر انرژی متمرکز شده تلاش داریم تا در ایستگاه‌های اطراف یزد از این پروژه استفاده کرده و حرفی برای گفتن داشته باشیم.

تولید برق امن برای راه‌آهن

سیامک محمد شاهی رئیس هیات‌مدیره شرکت «افق صنعت پارس» با تاکید بر اینکه ایران در مقایسه با سایر کشورهای دنیا می‌تواند ۵/  ۲ برابر بازدهی انرژی سولار داشته باشد،گفت: سیستم خورشیدی می‌تواند برقی امن برای راه‌آهن تولید کند. وی با بیان اینکه این شرکت تلاش می‌کند که قابلیت سرمایه‌گذاری خارجی در کشور را فراهم کند و بنگاهی پولی و مالی محسوب نمی‌شود افزود: نگاه ما صنعتی است و هدف ما تنها سود آوری صرف نیست و قطعا  به دنبال منافعی برای تامین نظر سرمایه‌گذار هستیم. محمد شاهی با اشاره به اشتغال‌زایی این شرکت از یکسو و تامین منافع برای کشور از سوی دیگر اظهار کرد: نه‌تنها در راه‌آهن بلکه در سایر صنایع در تامین انرژی‌ها عقب افتاده‌ایم و این در حالی است که کشور ما به لحاظ موقعیت جغرافیایی درمقایسه با سایر کشورها در ۱۰ درصد خوب دنیادر تامین انرژی‌ها قرار دارد.

محمد شاهی با بیان اینکه بودجه ۳۰ دستگاه نیروگاه خورشیدی برای ایستگاه‌های راه‌آهن در سال‌های ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸ تامین خواهد شد، گفت: از زمانی که ایستگاه تهران به‌عنوان ایستگاه پایلوت مراحل اجرایی خود را آغاز کند، حداکثر تا ۴ ماه بعد قابل بهره‌برداری خواهد بود. وی در عین حال تاکید کرد: اگر چه سوبسید‌ها در انرژی فسیلی وجود دارد اما قطعا نمی‌تواند در آینده به این شکل ادامه داشته باشد و در حال حاضر شاهد گام‌هایی برای کاهش این سوبسید‌ها هستیم. رئیس هیات‌مدیره شرکت افق صنعت پارس گفت: هر اقدامی که بتوانیم برای بهتر برگزار شدن همایش NextStation انجام می‌دهیم و اگر ایستگاه راه‌آهن تهران به عنوان پایلوت به خوبی جواب دهد، حاضریم ایستگاه یزد را نیز آماده و در آن زمان قابل بهره‌برداری قرار دهیم.