به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به بیان آخرین برنامه‌ها و اقدامات وزارتخانه در حوزه‌های حمل‌ونقل با توجه به بارش برف و بوران اخیر پرداخت و گفت: خوشبختانه تمام جاده‌ها و مسیرهای شریانی اصلی بازگشایی شدند. در حال حاضر دو مسیر مسدود داریم که شامل مسیر تهران- ساوه و جاده قدیم قم است که به‌زودی بازگشایی می‌شود و سایر مسیرها بازگشایی شده‌اند و به‌تدریج به سمتی می‌رویم که پروازها در فرودگاه مهرآباد عادی شود. آخوندی در پاسخ به این پرسش که پیش‌تر نیز بارش سنگین برف و کولاک پیش‌بینی شده بود و مسدود شدن بزرگراه‌ها و تاخیر پروازها تا چه حد طبیعی بوده است، گفت: ما با توجه به آگاهی که نسبت به دمای هوا و وقوع یخبندان داشته و داریم تمام آمادگی را ایجاد کرده بودیم و تمام همت خود را به‌کار گرفتیم ولی اینکه تمام آمادگی‌ها و تمام اهتمام ما توانست تمامی مشکلات را حل کند؟ پاسخ من منفی است. بنده به هیچ‌وجه مدعی نیستم که مشکلی نبود و اگر مشکلی نبود بحرانی به وقوع نمی‌پیوست و مردم در راه‌مانده، نگرانی‌های زیادی برایشان ایجاد نمی‌شد.

وی تاکید کرد: اما می‌توانم این اطمینان را به مردم بدهم که ما و همکارانمان با آمادگی کامل و با تلاش بسیار زیاد وارد کار شدیم و آنچه در توان داشتیم به‌کار گرفتیم. واقعیت این است که حجم برف با سرمایی که همراه بود در مدت بسیار کوتاهی که می‌بارید امان به کسی نمی‌داد و بنابراین هرچه تلاش می‌کردید قاعدتا سرما و بوران و برف بر تمامی توان همه دست‌اندرکاران کمک‌رسانی غلبه می‌کرد.

آخوندی در بیان مشکلات فرودگاه‌ها و آمادگی آنها در برابر برف و بوران نیز به ارائه نکاتی پرداخت و گفت: در فرودگاه مشکل ما امکان دید مستقیم بود. به این‌معنا هواپیمایی که می‌خواهد پرواز کند، خلبان در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ متر به دید افقی و برای نشست باید حداقل ۸۰۰ متر دید مستقیم داشته باشد. یعنی اگر همه چیز در فرودگاه مناسب باشد ولی دید مستقیم نباشد امکان نشست و برخاست وجود ندارد. در فرودگاه مهرآباد در مدت بحران برف، دید فرودگاه به ۳۰۰ متر رسید و عملا امکان نشست و برخاست هواپیما را غیرممکن کرد. در فرودگاه امام خمینی وضعیت بدتر بود زیرا بوران خیلی شدید بود بنابراین یک وضعیت غیرعادی ایجاد شده بود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به حادثه اخیر و بوران و برف پیش آمده، تهران که قرار است به مرکز مدیریت بحران کشور تبدیل شود آیا توانست آمادگی‌های خود را نشان بدهد، گفت: توجه به این نکته هم از منظر فیزیکی، هم از منظر امکانات و هم از منظر رسانه بسیار اهمیت دارد. ما در مدیریت شهری عنوان تاب‌آوری شهری را داریم. بدین معنا که شهر چقدر می‌تواند در برابر حوادث غیرعادی تاب بیاورد و مقاومت داشته باشد.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: چندی پیش زلزله خفیفی در تهران داشتیم و دیدیم که جمعیت میلیونی به خیابان آمدند و چه مشکلاتی برای شهر ایجاد شد، یا سیل یا برفی که بارید یا دیگر حوادث طبیعی و غیرطبیعی دیگر. مهم این است که ما بدانیم شهر در برابر حوادث تا چه میزان تاب‌آوری دارد. وی با اشاره به اینکه تاب‌آوری وابسته به تابع و متغیرهای بسیار فراوانی است، گفت: نمی‌خواهم مردم را نگران کنم زیرا ما وظیفه داریم به مردم امنیت و امید بدهیم. اما ساختار شهر تهران در همین برف و کولاک اخیر نشان داد که همه حمل‌و نقل تهران متکی به جاده است.

حرکت به سمت شهرسازی ریل‌پایه برای تاب‌آور کردن شهرها در برابر حوادث گوناگون

آخوندی تصریح کرد: چیزی که چند سالی است بنده روی آن تاکید دارم این است که ما باید به سمت شهرسازی ریل پایه برویم. به این مفهوم وقتی شهرسازی ریل پایه داشته باشیم، وقتی حوادثی مانند حادثه اخیر رخ دهد ما با حمل و نقل جایگزین که بتواند در برابر چنین حوادثی تاب‌آوری بیشتری داشته باشد می‌توانیم در خدمت مردم باشیم. وزیر راه و شهرسازی گفت: تهران، شیراز، مشهد، اصفهان و تمام شبکه حمل‌ونقل ایران و حتی هواپیما متکی به جاده است. مشکلاتی که ما در فرودگاه امام خمینی داشتیم، ناشی از آن بود که امکانات باید از جاده‌ها می‌رسید و مسیر تهران- ساوه مسدود بود و تهران-قم نیز راه‌بندان چهارساعته بود و این راه‌بندان مستقیما روی پروازهای فرودگاه امام تاثیر می‌گذاشت.

آخوندی با تاکید بر اینکه اساسا آلترناتیوها برای رویارویی با حوادث بسیار محدود هستند، گفت: تاب‌آوری شهر نشان می‌دهد تاب‌آوری محدودی است. اگر بخواهیم ریشه‌یابی کنیم باید تحقیق کنیم که مسوولان در دوران مختلف چه کاری انجام دادند که در جای خود کار قابل‌توجهی است. اما وقتی بخواهیم وارد ساختارها شویم تا از حادثه یاد بگیریم شاهد خواهیم بود که باید یک شبکه ریلی کامل برای تهران یا کلانشهرهای دیگر داشته باشیم. این بحث واقعا به زندگی مردم بستگی دارد و خوب است که رسانه‌ها وارد این بحث شوند.