به گزارش پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی، حسین عاشوری در حاشیه نشست بررسی موانع اجرایی طرح ریلی آستارا - آستارا در شهرستان آستارای گیلان گفت: طرح ریلی ایران به افغانستان تا مرز آن کشور ساخته شده و درحال اجرا به سمت شهر هرات افغانستان است و اتصال ریلی ایران به عراق نیز از مرز شلمچه به بصره پیگیری می‌شود.وی اظهار کرد: راه‌آهن قزوین- رشت- آستارا از مهم‌ترین طرح‌های ریلی کشور است و با تکمیل آن، کریدور شمال - جنوب آماده استفاده خواهد شد و در کنار آن، کریدور جنوب غرب نیز تعریف شده و بخشی از آن مشترک است و کشور‌های هند، ایران، جمهوری آذربایجان، گرجستان، اوکراین و لهستان را دربر خواهد گرفت. عاشوری در ادامه گفت: اجلاس فعال‌سازی کریدور جنوب غرب و تعیین تعرفه‌های سال ۲۰۱۸ را ۲ هفته قبل در گرجستان برگزار کردیم و توافق‌های لازم حاصل شد.

وی افزود: طرح ریلی آستارا- آستارا در ۲ بخش عملیات اجرایی و تامین منابع مالی پیگیری می‌شود و پیرو مذاکرات انجام شده با جمهوری آذربایجان، آن کشور با ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در احداث این طرح موافقت کرده و بانک‌های مرکزی ایران و جمهوری آذربایجان درحال نهایی کردن قرارداد مالی آن هستند. همچنین رئیس کمیته حمل‌ونقل بین‌المللی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به «ایرنا» گفت: سه سال برای اجرای طرح ریلی آستارا - آستارا منظور شده بود که امیدواریم با نهایی شدن سند مالی یاد شده، اجرای آن تسریع و ایستگاه آن در هفته‌های آینده به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی شود و بهره‌برداری رسمی، بعد از تکمیل بخش‌های زیربنایی، خواهد بود.وی افزود: اتصال راه‌آهن ایران به بندر آستارا و نیاز به آن، همزمان با اجرای خط آستارا - آستارا مطرح شده و تحقق آن به حدود هشت کیلومتر خط آهن نیاز دارد و چون این خط از بخش‌های مختلف شهر آستارا عبور خواهد کرد، خط عبور آن ازسوی مشاور درحال بررسی است تا کمترین فاصله و هزینه برای وصل به بندر مشخص شود.

  برنامه‌ریزی برای استفاده تجاری از راه‌آهن آستارا، از عملیات اجرایی جلوتر است

قائم‌مقام رئیس راه‌آهن جمهوری آذربایجان گفت: شرکت‌های بزرگ تجاری کشور‌هایی نظیر اوکراین، گرجستان، روسیه، بلاروس و فنلاند را برای استفاده از خط ریلی آستارا - آستارا راضی کرده‌ایم و برنامه‌ریزی برای استفاده تجاری از این راه‌آهن، از عملیات اجرایی آن جلوتر است.اقبال حسین‌اف در بازدید از مراحل اجرایی خط ریلی و بارانداز آستارا - آستارا و در نشست بررسی موانع اجرایی آن اظهار کرد: کشور‌ها برای استفاده بیشتر از راه‌آهن رقابت می‌کنند و خط ریلی آستارا - آستارا برای ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی گفت: شرکت‌های تجاری بزرگ منطقه را برای استفاده از خط ریلی آستارا - آستارا ترغیب و راضی کرده‌ایم و هر روز تاخیر در تکمیل و بهره‌برداری آن، به ضرر ایران و جمهوری آذربایجان است.  قائم‌مقام رئیس راه‌آهن جمهوری آذربایجان بیان کرد: روسای جمهوری ایران، روسیه و آذربایجان همواره بر توسعه روابط تاکید داشته‌اند و این خط آهن در تعمیق روابط و مناسبات اقتصادی و اجتماعی ما موثر خواهد بود.حسین‌اف ادامه داد: با بهره‌برداری از خط ریلی آستارا - آستارا ماهانه ۸۰۰ هزار تن کالا از بندر عباس به آستارا حمل و از این شهرستان به خارج از ایران، منتقل خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان نیز در این جلسه بیان کرد: کریدور شمال- جنوب ایران برای دنیا مهم است و طرح ریلی آستارا - آستارا، مهم‌ترین طرح استانداری گیلان محسوب می‌شود. حجت شعبان‌پور افزود: مشکل برداشت مصالح کوهی و رودخانه‌ای با حضور مدیران کل مربوطه در این نشست حل می‌شود و پیمانکار طرح ریلی آستارا - آستارا در این رابطه مانعی نخواهد داشت. وی از پیمانکار طرح خواست فردی آشنا به ضوابط اداری و قوانین جاری را برای پیگیری امور کاری و اداری طرح، به دستگاه‌های اجرایی استان گیلان و شهرستان آستارا معرفی کند. فرهاد دلق‌پوش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در این جلسه گفت: در ایران برای برداشت مصالح از کوه و رودخانه، ضوابط خاصی وجود دارد، اما با دستور استاندار گیلان و برای تامین مصالح و تسریع اجرای راه‌آهن، مقررات جاری و ضوابط را تسهیل کرده‌ایم و مجوز‌های لازم را در کمترین زمان صادر می‌کنیم.

یونس رنجکش فرماندار آستارا نیز در این نشست بیان کرد: برای برداشت مصالح کوهی در آستارا مشکلی وجود ندارد و برداشت مصالح از رودخانه مرزی آستاراچای از ناحیه مرزبانی این شهرستان پیگیری می‌شود و با توجه به توافق مرزبانی‌های ایران و جمهوری آذربایجان قابل حل است.نوری پیمانکار طرح ریلی نیز در این نشست، با اذعان به همکاری و تعامل سازنده مدیران‌کل و مسوولان شهرستان آستارا در اجرای این طرح، سنگ‌اندازی‌ها، کاغذبازی‌ها و مانع‌تراشی‌های ریز در اداره‌های جزء را مانع تسریع کار اعلام کرد. نشست مسوولان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برای رفع موانع تکمیل طرح ریلی آستارا - آستارا در شهرستان آستارای استان گیلان برگزار شد.کلنگ احداث خط آهن ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال ۹۵ با حضور مسوولان عالی‌رتبه این کشور‌ها در شهرستان مرزی بندر آستارا به زمین زده شد و با تکمیل این خط و پل آن بر فراز رودخانه مرزی آستاراچای، قطار جمهوری آذربایجان در سال‌جاری به‌طور آزمایشی از آن عبور کرد و به بارانداز آستارا وارد شد. با اتصال خط ریلی آستارا - آستارا به راه‌آهن درحال اجرای رشت- قزوین، کریدور ریلی شمال- جنوب ایران برای توسعه مناسبات تجاری بندر‌های جنوب با بندر آستارا و کشور‌های حوزه قفقاز، روسیه و جمهوری آذربایجان تکمیل خواهد شد.شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده و با جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خاکی و ۱۵ کیلومتر مرز آبی دارد.