به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خیرالله خادمی با اشاره به پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان- بیرجند- مشهد اظهار کرد: در سفری که شهریور ماه به هند صورت گرفت، شرکت هندی به‌طور متقابل از محل احداث پروژه بازدید و تمایل خود برای سرمایه‌گذاری در این خط آهن را به دولت هند اعلام کرد. وی افزود: هم‌اکنون در انتظار اعلام تصمیم نهایی دولت هندوستان برای سرمایه‌گذاری شرکت هندی در پروژه هستیم. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جلسات برگزارشده با معاون وزیر تجارت و معاون وزیر راه‌آهن هندوستان گفت: موضوع آمادگی شرکت هندی برای سرمایه‌گذاری در راه‌‌آهن چابهار- زاهدان- بیرجند- مشهد به دولت هندوستان اعلام ‌شده است و هم‌اکنون درحال بررسی چگونگی تامین منابع مالی مورد نیاز به مبلغ ۵/  ۱ میلیارد دلار هستند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با اشاره به رقم قابل‌توجه این سرمایه‌گذاری گفت: به منظور سرمایه‌گذاری در این پروژه ریلی، طرف هندی پیشنهاد تامین اعتبار در سه مرحله را مطرح کرد که پاسخ ما در مقابل با توجه به اینکه پروژه در دست اجرا است، این بود که به‌صورت یکجا تامین مالی شود. خادمی خاطرنشان کرد: مقرر شد در سفر وزیر راه و شهرسازی به هندوستان و ملاقات با وزرای راه‌آهن و تجارت آن کشور، تصمیم نهایی اتخاذ شود. وی با اشاره به تزریق منابع به مبلغ ۴۲۰ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی و اوراق مشارکت به پروژه مذکور یادآور شد: این پروژه با روند ساخت مطلوبی در حال پیشرفت است، اما کافی نیست و ما نیازمند تامین منابع مالی از طریق سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به راه‌آهن اصفهان- اهواز اشاره کرد و گفت: مطالعات احداث این پروژه از سوی شرکت «دایلیم» کره‌جنوبی پس از گذشت یک سال به سرانجام رسید و حتی گزینه‌های پیشنهادی از سوی شرکت ساخت و توسعه را بررسی کرد و واریانت‌ها و ۱۱ روش‌ پیشنهادی سرمایه‌گذاری خود را هم ارائه کرد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با بیان اینکه «رقم سرمایه‌گذاری در راه‌آهن اصفهان- اهواز بالغ ‌بر ۵ میلیارد یورو است» گفت: نکته موردنظر ما، مشارکت شرکت کره‌ای در ساخت و تقبل بخشی از هزینه اجرای این خط است. خادمی افزود: اگرچه نظر طرف کره‌ای تامین مالی پروژه از طریق فاینانس است، اما براساس جلسات متعدد در ستاد وزارتخانه درخواست وزارت راه و شهرسازی بر سرمایه‌گذاری شرکت کره‌ای در این پروژه است که امیدواریم در بسته سرمایه‌گذاری تعریف‌شده برای راه‌آهن اصفهان- اهواز تدوین شود.