پیش از این نیز سریال‌هایی با موضوع تعلیم و تربیت فرزندان داشته‌ایم؛ اما نوع پرداخت به این مساله اهمیت زیادی دارد و از آنجا که طراحی قصه به عهده خودم بود، سعی کرده‌ام نگاه جدیدی به این موضوع داشته باشم. تحقیقات گسترده‌ای هم انجام دادم تا به قول معروف تابلو به این موضوع نپردازیم. سریال پرگار به دور از شعارزدگی است و سعی داریم مخاطبان را با خودمان همراه کنیم. فکر می‌کنم با توجه به حضور بازیگران خوب و حرفه‌ای و داستان خوبی که دارد، بتواند در زمان پخش مورد توجه و استقبال مخاطبان قرار بگیرد. معمولا مخاطبان با سریال‌های درام و خانوادگی بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند و پرگار در قسمت‌های ابتدایی می‌تواند بینندگان را درگیر قصه کند. در مجموع هدف رسانه ملی ساخت آثار نمایشی پرمخاطب است.

دلیل انتخاب آقای شاه حسینی برای کارگردانی هم کارنامه موفق او در ساخت سریال‌های تلویزیونی هشت و نیم دقیقه، تاوان و... است. به نظرم کارگردان صاحب سبک و قابل قبولی است. وی از طرف سازمان صدا و سیما به من معرفی شد و بنده استقبال کردم. به نظرم سریال پرگار او نیز خوش ساخت و قابل دفاع است.

تجربه در ساخت سریال نکات آموزنده بسیاری را برای سازندگان سریال‌ها به همراه دارد. در واقع نه تنها تلاش کرده‌ایم که سریال‌ها برای بینندگان جنبه‌هایی آموزش محور داشته باشد، بلکه خود ما نیز هر بار درس‌هایی تازه را درباره زندگی آموختیم.

نکته: این سریال ساعت ۲۲:۱۵ هر شب از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند