تپر در سپتامبر ۱۹۵۷ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا متولد شد. خانواده او طبقه متوسط و پدرش هری، حسابدار و مادرش روبرتا، معلم مدرسه ابتدایی بود. او دومین فرزند از سه فرزند خانواده بود. در کودکی عاشق فوتبال بازی کردن بود و مشخصات پشت کارت‌های ورزشی را که پدربزرگش به او می‌داد، حفظ می‌کرد و این اولین نشانه از حافظه تصویری او بود. در ۴ سالگی، ضرب و جمع می‌دانست و مهارت‌ ریاضی داشت.

 او در دانشگاه پیتزبرگ در رشته اقتصاد تحصیل کرد و در طول دوران دانشگاه، سرمایه‌گذاری‌های کوچکی در بازارهای مختلف را شروع کرد. دو شرکتی که او اولین سرمایه‌گذاری خود را در آنها داشت، ورشکسته شدند.

دیوید پس از فارغ‌التحصیلی وارد صنعت مالی شد و به عنوان تحلیلگر اعتباری در یکی از واحدهای وزارت خزانه‌داری مشغول به کار شد. در سال ۱۹۸۰ او که از موقعیت کاری خودش ناراضی بود، در مدرسه کسب‌وکار کارنگی‌ملون ثبت‌نام کرد تا مدل MBA این مدرسه را که «کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی» نام داشت، دنبال کند.

بعد از فارغ‌التحصیلی در سال ۱۹۸۲، دیوید در شرکت‌های مالی مختلفی کار کرد، از جمله در گلدمن‌ساکس که ظرف شش ماه پیشرفت قابل‌توجهی کرد و هشت سال در آنجا ماند و در مدیریت ورشکستگی‌ها و موقعیت‌های ویژه تخصص یافت. تپر با خرید اوراق قرضه مهم در موسسات مالی، در بقای گلدمن‌ساکس بعد از سقوط بازار در سال ۱۹۸۷ نقش مهمی داشت. او که انتظار داشت بعد از این اتفاق، به یکی از شرکای این شرکت خدمات مالی تبدیل شود، به دلیل مخالفت مدیران دیگر نادیده گرفته شد و در دسامبر ۱۹۹۲ آنجا را ترک کرد.

او شروع به معاملات مالی شخصی کرد تا بتواند آنقدر پول به‌دست آورد که کسب‌وکار خودش را راه‌اندازی کند. در اوایل سال ۱۹۹۳ آپالوسا تاسیس شد. در سال ۲۰۰۱ تپر با تمرکز بر اوراق قرضه مشکل‌دار، توانست ۶۱ درصد بازدهی سرمایه داشته باشد و این موفقیت‌ها سال به سال بیشتر شد. صندوق پوشش ریسک آپالوسا در حال‌حاضر ۱۳ میلیارد دلار سرمایه را مدیریت می‌کند که البته از نقطه اوج آن که ۲۰ میلیارد دلار بوده، کمی افول کرده است.

دیوید در سال ۲۰۱۶ تصمیم گرفت از ایالت نیوجرسی به فلوریدا مهاجرت کند و دفتر صندوق خود را هم به آنجا برد.

علاقه ورزشی شدید تپر باعث شد در سال ۲۰۱۸ تیم فوتبال آمریکایی کارولیناپنترز (Carolina Panthers) را به ارزش ۳/ ۲ میلیارد دلار بخرد.

او در سال ۱۹۸۶ با مارلین رسنیک ازدواج کرد و آنها صاحب سه فرزند شدند. اما این ازدواج در سال ۲۰۱۴ به جدایی منجر شد و تپر در سال ۲۰۱۹ برای بار دوم ازدواج کرد. تپر همواره خودش را یک شهروند «طبقه متوسط معمولی» می‌داند که اتفاقی میلیاردر شده است!

 

در اوایل سال ۱۹۹۳ آپالوسا تاسیس شد. در سال ۲۰۰۱ تپر با تمرکز بر اوراق قرضه مشکل‌دار، توانست ۶۱ درصد بازدهی سرمایه داشته باشد و این موفقیت‌ها سال به سال بیشتر شد. صندوق پوشش ریسک آپالوسا در حال‌حاضر ۱۳ میلیارد دلار سرمایه را مدیریت می‌کند که البته از نقطه اوج آن که ۲۰ میلیارد دلار بوده، کمی افول کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند