اپلیکیشن پیام رسان واتس‌اپ از قابلیت رمزنگاری پیشرفته موسوم به نقطه به نقطه (Encryption End- to End) پشتیبانی می‌کند و از پروتکل‌های متعددی به منظور حفاظت از حریم خصوصی کاربران و امنیت سایبری آنها برخوردار است.

اما تاکنون اخبار متعددی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد هکرها و مجرمان سایبری بی شماری در تلاشند تا با فریب دادن کاربران واتس‌اپ و حملات فیشینگ تمام پروتکل‌های امنیتی را دور بزنند و به اطلاعات خصوصی و مالی آنها نفوذ و دسترسی پیدا کنند.

کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری در گزارشی که در وب‌سایت gadgetsnow منتشر شده، به کاربران اپلیکیشن پیام رسان واتس‌اپ توصیه کرده‌اند که به منظور حفاظت از حریم شخصی و جلوگیری از نفوذ هکرها و افراد غریبه و ناشناس به اطلاعات خود، توصیه‌های امنیتی را رعایت کنند.

از جمله اینکه به هیچ عنوان بر روی لینک‌های ناشناس ارسال شده در واتس‌اپ کلیک نکنید. اطلاعات مربوط به حساب بانکی و کارت‌های اعتباری خود نظیر رمز عبور را برای هیچ‌کس در واتس‌اپ ارسال نکنید.  در صورت گم شدن گوشی بلافاصله از طریق یک گوشی یا لپ‌تاپ، اکانت واتس‌اپ خود را غیر فعال (deactive) کنید. قبل از فروش و واگذاری دستگاه گوشی خود به دیگران اپلیکیشن واتس‌اپ را حذف کنید و گوشی را به حالت کارخانه (factory reset) بازگردانید.

 به پیام‌های جعلی ارسال‌شده از سوی شرکت واتس‌اپ درباره بهره‌مندی از اشتراک رایگان و سایر خدمات آن به هیچ عنوان جواب ندهید و همچنین به پیام‌های ارسال‌شده از سوی شماره‌های ناشناس در واتس‌اپ پاسخ ندهید.

 دانلودهای واتس‌اپ را از حالت اتوماتیک و خودکار دربیاورید تا به این ترتیب ‌از دانلود فایل‌های آلوده و مخرب بدون اطلاع خود جلوگیری کنید.

به هنگام اتصال به شبکه‌های وای فای در اماکن عمومی از استفاده و باز کردن اپلیکیشن واتس‌اپ خودداری کنید.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند