وقوع حادثه

اگر کارت میکرو SD شما آسیب ‌دیده یا شکسته شده باشد و تمایل به بازیابی اطلاعات داشته باشید، نباید آن را فرمت کنید. حتی اگر پس از فرمت کردن کارت آماده استفاده دوباره شد، برای ابزارهای بازخوانی اطلاعات در فرآیند بازیابی مشکل ایجاد می‌شود.

   تعمیر با ویندوز

ابتدا گوشی خود را خاموش کنید، کارت میکرو SD را برداشته، سپس آن را به هر رایانه‌ای که با ویندوز کار می‌کند، وارد کنید. اگر کامپیوتر کارت را به رسمیت شناخت، روی آن راست کلیک کرده و اکسپلورر را انتخاب کنید. سپس properties را انتخاب و روی بخش check now کلیک کنید. در صورتی که کارت میکروSD شما بلافاصله توسط ویندوز شناخته نشود، این ترفند به شما کمک می‌کند.اگر ویندوز، کارت میکرو SD شما را شناسایی نمی‌کند، مدیریت سیستم را باز کنید و روی مدیریت دیسک در لیست سمت چپ کلیک کنید. اگر کارت میکرو SD خود را در نمای سمت راست مشاهده می‌کنید، روی آن کلیک راست کرده، سپس مسیر درایو را تغییر دهید. پنجره‌ای باز خواهد شد که در آن شما باید روی ADD کلیک کرده و سپس یک درایو برای کارت میکرو SD خود اختصاص دهید. حالا حافظه SD شما باید در ویندوز اکسپلورر قابل مشاهده باشد و کارت میکرو SD همان‌طور که قبلا توضیح داده شد، تعمیر شود.

   با اندروید و روت تعمیر کنید

اگر گوشی هوشمند شما روت شده است و می‌خواهید کارت میکرو SD را مستقیما از گوشی خود تعمیر کنید، نسخه اندروید Disk Digger موجود در فروشگاه گوگل‌پلی را دانلود کنید. نسخه رایگان اجازه می‌دهد شما تصاویر (JPG و PNG) و فیلم‌ها (MP۴ و ۳GP) را بازیابی کنید. اما نسخه pro به شما امکان بازیابی فایل‌های دیگر روی کارت میکرو SD را نیز می‌دهد.شما نیز می‌توانید Disk Digger پرو (Pro) را برای اندروید دریافت کنید که بدون دسترسی به روت کار می‌کند. با این حال، این برنامه فایل‌های اصلی را بازسازی نمی‌کند، بلکه به‌طور موقت پیش‌نمایشی از اصل آنها را نشان می‌دهد. در نتیجه، نسخه بدون روت از بازیابی فایل می‌تواند فقط تصاویر را با وضوح پایین‌تر ذخیره کند.پردازشگر اندروید تقریبا مشابه همان چیزی که در بالا توضیح داده شد، اجرا می‌شود. با این حال، باید بدانید که نسخه اندروید Disk Digger مانند نسخه ویندوز برای تعمیر کارت‌های میکرو SD کارآمد نیست. علاوه بر این، گوشی هوشمند شما باید روت شده باشد، زیرا بدون دسترسی به سیستم پیشرفته، برنامه نمی‌تواند به‌طور موثر عمل کند.

 

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند