گیلار

نیاوران

چند وقت پیش یکی از کسانی که گزارش‌های من رو دنبال می‌کنه ازم درخواست کرده بود به این رستوران هم سری بزنم و نظرم رو بگم. فرصت به این موقع افتاده بود (نیاوران به محل کار و زندگی من دوره) و من و یکی از دوستام برای صرف غذای ظهر حالا شما بهش بگید ناهار رفتیم گیلار که هم به خودمون لطفی کرده باشیم و بعد از چند ساعت دوندگی یک غذای خوب بخوریم و هم گزارشی بنویسم و توصیه اون نفر رو انجام داده باشم. رسیدیم و بس تعجب کردیم که رستوران به این بزرگی چرا انقدر خلوته! مهماندار اومد و از ما درخواست سفارش کرد. از ظاهر پریشونش یه تعجب دیگه کردم! انگار یه شونه به موهاش نزده بود از صبح! اما نگاه گرم و مهربونی داشت (تکنیک انتقاد ساندویچی)! سفارش دادیم و بعد که می‌خواستم یک چیز دیگه هم سفارش بدم بال بال می‌زدم کسی نگاه نمی‌کرد! هم عصبی می‌شدم هم متعجب! که واقعا چرا ما رو کلا ول کردن؟ مگه نه اینه که آشپز یکی دیگه است و رستوران خلوته؟ کجا رفتن همه؟

برای ما اول سالاد ویژه آورد که باورم نمی‌شد! سالاد ویژه چند برگ کاهوی خرد‌شده تو یه پیش‌دستی بود که با پودر گردو تزئین شده بود! واقعا خوب نیست سالاد ویژه یک رستوران به این شکل باشه! پیش‌غذای بعدی ما کال کباب بود که ترکیب بادمجون کبابی با گردو بود. خیلی هیجان داشتم چون عاشق بادمجونم. این غذا ر‌و هم با یک تیکه نون برامون آوردن که خیلی سرد و معمولی بود. اصلا خیلی تو ذوقم خورد! به مهماندار گفتم: این رو بذارید من ببرم خونه گرمش کنم شاید مزه‌اش خوب شه! مهماندار گفت: نه گرمش هم خوب نیست! دیگه منفجر شدم از خنده! یعنی چی این جواب؟ خودش هم خندید!

نوبت به غذای اصلی رسید که من ماهی ازون برون کبابی سفارش دادم چون ماهی دیگه‌ای که خواستم موجود نبود و دوستم هم که کته با جوجه ترش خواسته بود.

ماهی رو گذاشتن جلوی من و واقعا بوی بدی داشت! اصلا نمی‌‌تونم نگم که افتضاح بود! کاملا پشیمون شده بودم از اینکه گیلار اومدم. خلاصه یکی، دو تکه از ماهی رو خوردم و بعد با دوستم مشترکا غذای اون رو خوردیم. ولی کته و جوجه ترش واقعا خوشمزه بود و ما خوشمون اومد. دوغ پارچی هم خوشمزه بود. محیط رستوران هم واقعا قشنگ تزئین شده بود. اینجا قیمت‌ها از آنچه که در آینه می‌بینید چاق‌ترند! و غذاها از آنچه که در آینه می‌بینید لاغرترند! حالا چاق و لاغر رو با خوشمزه و بدمزه جا‌به‌جا کنید و اینجا هم نرید! به ویژه دوستان شمالی‌ای که هوس غذاهای محلی خودشون رو‌ کردن. یا اون دوستانی که می‌گن بریم غذای شمالی بخوریم واسه تنوع! اینجا اونجا نیست‌ها؟

ارزش افزوده و حق سرویس هم داره و من راضی بودم از دادن حق سرویس به عوض اون شیرین‌زبانی گارسون که گفت: گرمش هم خوشمزه نیست!

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند