رستوران البرز

سهروردی

یکی از معروف‌ترین رستوران‌های سطح بالای تهران به‌ویژه از نظر قیمت اینجاست. یعنی از اون رستوران‌هاست که موقع سور دادن و شرط‌بندی و کل‌کل، وقتی می‌خوان بگن که طرف داره تو جای گرون و اصطلاحا خفن کباب می‌ده یا باید بده، اسم البرز قبل همه رستوران‌های کبابی می‌آد و می‌گن آقا، سر یه ناهار تو البرز یا شام تو البرز! و این خودش یعنی طرف خیلی مدعیه که شرط رو می‌بره!

تا داخل شدیم صدای پیانو به گوش رسید و جالبه اولین پیانیست اسپورت رو تو زندگی‌ام اونجا دیدم. آقا با لباس غیررسمی در یک رستوران سوپر لوکس پیانیست بود که نمی‌شه همه خرده رو به فرد گرفت؛ وقتی که اجازه از جانب مدیر رستوران صادر شده و به این ترتیب ایشون هم لزومی ندیدن کت و شلوار بپوشن. خیلی جالبه برخی از رستوران‌های سوپرلوکس در دنیا حتی اجازه نمی‌دن یک مشتری با لباس غیررسمی وارد رستوران بشه و بعضا به آقایون کت می‌دن که هارمونی و اصطلاحا کلاس رستوران زیر سوال نره. من نمی‌گم که این روش تو همه رستوران‌ها پیاده شه؛ بلکه می‌گم هر چیزی آدابی داره؛ خیلی از رستوران‌ها هستند که می‌تونیم همه با لباس راحت بریم و برخورد خودشون هم راحته اما چند جایی هم باشه که کلاس و خطوط قرمز داشته باشه، بد نیست که هیجان‌انگیز هم هست؛ به‌ویژه از نظر کسب‌وکار و میهمان خارجی، که بدونیم یک جایی می‌ریم که همه حتی مشتری‌های دیگه هم هماهنگ هستن و به حفظ دیسیپلین‌ها کمک می‌کنن.

پیانیست سر میزمون اومد و ازمون پرسید چه آهنگی براتون بزنم، من گفتم: سمفونی شماره چهل موتزارت! گفت: کلاسیک بلد نیستم اما از موتزارت ترکیش مارش رو بلدم، که همون رو هم برامون زد.

ویتر اومد سر میز بدون اینکه بپرسه دوتا آب پرتقال گذاشت و دو تا سوپ و دوتا ماست موسیر! تعجب کردم که چه ولکامی برامون در نظر گرفتن اما بعد وقتی دیدم پولش رو تو فاکتور حساب کردن خوشم نیومد. اگر قراره پرداخت کنیم پس بهتره نظرمون پرسیده بشه. و همین اعتراض رو هم بهشون کردم و بیشتر علت اعتراض کردن من حرفه‌ام هست یه جورایی اما اعتراض کردن و سوال کردن هم بی‌کلاسی نیست. جواب‌شون این بود که اگه نمی‌خواستید یا نمی‌خوردید یا بهمون می‌گفتید که برداریم از رو میز یا به حساب‌تون نزنیم. این هم درخواست عجیبیه! جلو مهمون آدم چی بگه؟

سوپ بد نبود و همینطور آب پرتقال. یک کبابی سفارش دادیم شصت سانت بود! واقعا واسه سه نفر بسه و یادتون باشه این موضوع رو که مثل ما در عمل انجام‌شده نمونید. میگو کبابی هم خیلی خوب بود. کلا غذاش بد نبود اما هیچ‌چیز خاصی ندیدم که به خاطرش انقدر گرون باشه.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند