FreeBuds ۳

هوآوی اخیرا از نسل جدید ایربادهای خود به نام FreeBuds۳ رونمایی کرد. این مدل که ظاهری تقریبا مشابه با ایرپادهای اپل دارد در سومین نسل خود به فناوری لغو نویز مجهز شده است. این سیستم به کاربر کمک می‌کند تا صداهای مزاحم اطراف را در هنگام استفاده نشنود. همچنین این هندزفری بلوتوث با یک کیس ارائه می‌شود که می‌تواند میزان شارژدهی فری‌باد ۳ را تا ۲۰ ساعت افزایش دهد. هوآوی ادعا می‌کند که ایرباد FreeBuds۳ اولین محصول در جهان است که از طراحی open-fit استفاده می‌کند و می‌تواند صداهای مزاحم اطراف را حذف کند. این یک طراحی غیرمعمول برای ایربادهای مجهز به سیستم لغو نویز است و تاثیر زیادی در نحوه کارکرد FreeBuds۳ دارد. سیستم حذف صدای مزاحم اکتیو می‌تواند صداهای با فرکانس پایین همچون صدای بلند شدن هواپیما یا ترافیک را از بین ببرد. با این حال تاثیرگذاری آن برای صداهای با فرکانس بالا کمتر است. هوآوی اعلام کرده که هدف آنها در وهله اول این است که این ایرفون‌ها کاملا راحت باشند. همچنین افراد هنگام گوش دادن به موسیقی توجه کمتری به صداهای با فرکانس صوتی بالا دارند. در برخی مواقع نیز شنیدن صداهای با فرکانس بالا هم‌چون بوق اتومبیل‌ها مفید است، زیرا موجب افزایش هوشیاری افراد به محیط پیرامون خود و اتفاقات آن می‌شود.

هوآوی همچنین یک چیپ‌ست اختصاصی به نام A۱ برای فری‌بادز۳ معرفی کرده است. این چیپ‌ست قابل مقایسه با نمونه H۱ موجود در ایرپادهای اپل است. هوآوی می‌گوید که A۱ برای نخستین بار از بلوتوث ۱/ ۵ پشتیبانی می‌کند که میزان تاخیر کمتر و شارژدهی بهینه‌تری را به دنبال دارد. اگرچه تراشه H۱ اپل این امکان را می‌دهد که ایرپادها را با نزدیک کردن به تلفن همراه به‌صورت خودکار به گوشی متصل کرد، اما در نمونه ساخته شده توسط هوآوی این قابلیت دیده نمی‌شود و هنوز باید برای اتصال بلوتوث به‌صورت دستی اقدام کنید. از آنجا که ایرباد FreeBuds ۳ از نظر ظاهری مشابه با ایرپاد اپل است، هیچ وقت نتوانسته در مقام یک رقیب جدی برای محصول اپل ظاهر شود. با این حال رونمایی از سیستم لغو نویز در نسل سوم این ایرباد می‌تواند یک مزیت رقابتی را برای محصول هوآوی حداقل طی یک‌سال آتی به ارمغان بیاورد.

ایرباد سونی WF-H۸۰۰

کمپانی سونی که بازخورد خوبی از ایرباد ضدنویز WF-۱۰۰۰X M۳ گرفته بود، تازه‌ترین ایرباد وایرلس با نام کامل WF-H۸۰۰ H.ear In ۳ که دارای رنگ‌های متنوعی است را معرفی کرد. مانند مدل M۳ که ایرباد قبلی سونی است هر کدام از این ایربادها نیز همزمان به گوشی متصل می‌شوند. به ادعای سونی، شارژ باتری آنها دوام ۱۶ ساعته خواهد داشت. در واقع برای پخش مداوم موسیقی، ۸ ساعت شارژدهی از خود ایربادها و بقیه از کیس باتری آنها تامین می‌شود. این ایربادهای سونی دارای درایور ۶ میلی‌متری هستند و ساختارشان به‌گونه‌ای است که سه نقطه تماس با گوش کاربر ایجاد می‌کنند؛ بنابراین به این راحتی‌ها نمی‌افتند. هرچند سیستم فعال حذف نویز در آنها وجود ندارد؛ اما اگر به خوبی روی گوش کیپ شوند و محیط هم خیلی پر سر و صدا نباشد، این موضوع چندان حس نخواهد شد. طبق اطلاعات منتشر شده، ایرباد بی‌سیم سونی WF-H۸۰۰ در استرالیا از ماه ژانویه و با قیمت ۳۵۰ دلار عرضه می‌شود. کمپانی ژاپنی یک واکمن جدید و هدفون‌های تازه‌ای را نیز با خود به برلین آورده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند