برگر مامان‌پز

 مام استیک برگر

استانبول

یکی از خوبی‌های استانبول اینه که شهر شبه، یعنی شب‌ها زندگی توش در جریانه؛

حتما می‌دونید که استانبول شهر وسیع و شلوغی محسوب می‌شه و طبیعتا تعداد بسیار زیادی رستوران و کافه در تمام نقاط شهر، خصوصا بخش‌های شلوغ و توریستی داره.

از اونجا که با نرخ ارز فعلی رستوران‌هایی با قیمت متوسط طرفدار بیشتری به نسبت رستوران‌های گرون‌قیمت و لوکس دارن، تو این شماره سعی کردم رستوران‌هایی معرفی کنم که هم به مناطق گردشگری استانبول نزدیک باشن و هم از نظر قیمتی متوسط و قابل رفتن باشن.

خیابان استقلال مرکز اجتماعی و فرهنگی ترکیه به حساب می‌آد و به میدان معروف تقسیم منتهی می‌شه. این خیابان اون‌قدر جذابیت داره که به تنهایی می‌تونه صنعت گردشگری یک شهر رو رونق بده. از مغازه‌های مختلف، موزه‌ها و اماکن تاریخی که بگذریم تازه یه بعد دیگه‌ خیابان استقلال بخش غذاخوری اونه، جایی که می‌تونیم با قیمت متوسط انواع چیزا رو تجربه کنیم.

خب بریم سراغ رستوران‌های خیابان استقلال! تو محدوده‌ این خیابون بلند و طولانی همه چیز هست؛ از غذای ترکی گرفته تا فرنگی، فست‌فود تا رستوران‌های پر طمطراق و...

اگر بعد یک روز گشت و گذار تو خیابون طولانی استقلال دلتون یه وعده غذای خوشمزه خواست می‌تونید به راحتی یه چند قدم بالا و پایین کنید و اون چیزی که دلتون می‌خواد رو انتخاب کنید.

حالا ما به همین نیت هی رفتیم بالا هی اومدیم پایین و جایی رو پسند نکردیم! انگار که ندونیم چی دلمون می‌خواد و هی دنبال یه چیز بهتری باشیم! حتما برای شما هم این اتفاق پیش اومده که هی ندونی چی می‌خوای و دست آخر بری یه چیز بی‌ربط‌تر از بی‌ربط سفارش بدی! خلاصه رفتیم و رفتیم تا رسیدیم به ته خیابون استقلال و دیگه لاجرم باید یه جا می‌نشستیم چون دیگه دیروقت هم شده بود. من نشستم اینجا و دوستم هم رفت کافه‌ بغلی نشست و هر دو جدا سفارش دادیم‌ و بعد من رفتم با غذام پیش دوستم. حالا من برگر‌ ویژه سفارش دادم که حجمش کوچیک و مزه‌اش عالی بود؛ پر از پیاز کاراملی و گوشت بود؛ گفته بودم دو‌ نصف کنن برگر رو بلکه نصفش رو نخورم که متاسفانه نشد و همه رو خوردم.

اینجا فقط برگر داره و یه لیموناد دست‌ساز ساده که مزه‌اش معمولی بود؛ توصیه می‌کنم حتما برید اینجا، برگرهای اینجا متوسط سی لیر هست و خب نه گرونه نه ارزون.

از نظر فضا این‌طور بگم که تقریبا فضای داخل نداشت و دو سه تا میز دم درش گذاشته بودن که همون‌جا می‌شد نشست و غذا رو صرف کرد.

صاحب‌هاش هم جوان و خوش‌مشرب بودن؛ تو انتخاب غذام هم بهم خوب مشورت دادن، البته مشورت نکرده هم معلومه آدم باید تو جاهای جدید ویژه سفارش بده!

 

 

این مطلب برایم مفید است