کفش‌های مجازی

به لطف تکنولوژی واقعیت افزوده، برند لاکچری گوچی مدتی پیش نسخه جدیدی از اپلیکیشن iOS این شرکت را منتشر کرده است که به کمک آن می‌توانید کالکشن کفش‌های ایس اسنیکرز این شرکت را برای اولین بار به‌صورت مجازی امتحان کنید. با استفاده از این اپلیکیشن حس واقعی امتحان کردن کفش به‌صورت تقریبی تداعی خواهد شد. در اپ گوچی کاربران کفش ایس اسنیکرز مورد علاقه خود را انتخاب کرده و سپس دوربین گوشی را به سمت پای خود نشانه می‌روند تا عملیات امتحان کردن کفش آغاز شود. قابلیت دیگر از این اپ به کاربران اجازه می‌دهد تا پس از امتحان کردن کفش به‌صورت مجازی، از این امر عکس‌برداری کرده و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. شرکت Wannaby در پشت تمامی این قضایا حضور دارد که یک استارت‌آپ بلاروسی با هدف ساخت تجربه واقعیت افزوده خرید برای مشتریان است. اوایل سال‌جاری این شرکت با استفاده از جدیدترین نسخه اپلیکیشن Wanna Kicks به خریداران اجازه می‌داد تا اندازه، راحتی و استایل هر کفش در بین طیف عظیمی از انتخاب‌های مختلف را امتحان کنند.

قابلیت واقعیت افزوده اپ گوچی از یک الگوریتم یادگیری آنی استفاده می‌کند تا همزمان با انتخاب رنگ و طرح کفش، به سرعت و از زاویه‌های مختلف خود کفش به‌صورت مجازی با پای شما ست شود.

هدف شرکت وانابی روشن است و علاوه بر کفش هدف آنها ساخت قابلیت امتحان کردن زیورآلات و تزئینات جانبی مختلف هم است. حتی با عرضه اپ Wanna Nails این شرکت می‌خواهد پولیش لحظه‌ای ناخن در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف را هم در اختیار کاربران قرار دهد.

 

این مطلب برایم مفید است