مقاصد گردشگری پر زرق و برق یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها برای سفر کردن هستند. اما این مقاصد به همان میزان که جذاب هستند، گران نیز هستند و می‌توانند به راحتی تمام بودجه شما را در روز اول به پایان برسانند. پیدا کردن مقاصد گردشگری ارزان می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای ارزان سفر کردن باشد. کشورها و شهرهایی وجود دارند که بنا به دلایلی ارزان‌تر هستند و شما می‌توانید با پیدا کردن این دلایل و اندکی تحقیق، به لیست بلندبالایی دست پیدا کنید.

پول در سفر نقش بسزایی دارد. تمامی راهکارهایی که برای ارزان سفر کردن وجود دارد می‌تواند تحت‌الشعاع ارزش پول کشور مبدأ و مقصد قرار بگیرد. یکی از راه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید ارزان سفر کنید، تحقیق درخصوص واحد پول کشور مقصد است. با پیدا کردن ارزش واحد پول کشور مقصد و مقایسه آن با ارزش پول کشور خودتان می‌توانید بهترین مقصد را برای سفر پیدا کنید. فرض کنید ارزش پول کشور مقصد نصف پول کشور شما است؛ این به آن معناست که می‌توانید با تبدیل کردن پول‌تان به واحد پول محلی، قدرت خرید و خرج کردن خود را دوبرابر کنید و محدودیت‌هایی را که ممکن است در دیگر مقاصد وجود داشته باشد از بین ببرید. همچنین این کار می‌تواند به رشد اقتصادی کشورهایی که از قدرت کمی در بخش گردشگری برخوردار هستند، کمک کند.  همچنین برخی کشورها با ارزان کردن خدمات گردشگری قصد جذب گردشگر دارند تا بتوانند از فرصت‌های موجود در این حوزه بهترین استفاده را ببرند. این کشورها به اندازه دیگر مقاصد گردشگری شناخته‌شده، دیدنی هستند ولی تا حد خیلی زیادی نادیده گرفته شده‌اند. می‌توانید با یافتن این کشورها، علاوه بر کاهش هزینه و صرفه‌جویی، از زیبایی‌هایی که ممکن است افراد کمی آنها را دیده باشند لذت ببرید.

برای مثال می‌توانیم به کشورهایی نظیر نپال، بولیوی، ونزوئلا، مکزیک و کرواسی اشاره کنیم. این کشورها به‌عنوان ارزان‌ترین مقاصد در سال ۲۰۱۹ معرفی شده‌اند. واحد پول، میزان گردشگر در هر سال، تعداد نقاط گردشگری، وضعیت اقامتگاه‌ها و حمل و نقل فاکتورهایی هستند که می‌توانید با تحقیق در موردشان به بازه حدودی هزینه‌کرد احتمالی خود در سفر دست پیدا کنید و برای سفر خود بهترین برنامه‌ریزی را انجام دهید.