یکی از بهترین راه‌ها برای ارزان سفر کردن، کسب درآمد در طول سفر است. این کار نه تنها می‌تواند به شما در کاهش هزینه سفر کمک کند، بلکه در شرایطی نیز می‌تواند پولی برای شما پس‌انداز کند تا از آن برای خرید سوغاتی یا کالاهای مورد نیازتان حتی بعد از سفر استفاده کنید. کار کردن در طول سفر علاوه بر کسب درآمد، به شما شانس آشنا شدن با فرهنگ کاری، افراد بومی و جریان‌های اقتصادی آن منطقه را می‌دهد.

شاید اولین کاری که بتوانید از طریق آن کسب درآمد کنید، فعالیت به‌عنوان راهنمای تور است. اگر کمی سرعت عمل داشته باشید، می‌توانید قبل از شلوغ شدن یک مجموعه به‌طور کامل آن را بررسی کنید و با استفاده از اطلاعاتی که قبل از سفر جمع کرده‌اید، نقش یک تور لیدر خیلی خوب را برای افرادی که هنوز مجموعه را ندیده‌اند، بازی کنید. پولی که از این کار به دست می‌آورید به شما در خرید بلیت برای بازدید از باقی مجموعه‌ها کمک می‌کند.

مترجم بودن کار بعدی است که در دسترس شما قرار دارد. اگر خوش‌شانس باشید، یکی از هم‌ملیتی‌های خودتان را در منطقه‌ای که به آن سفر کرده‌اید، پیدا کنید و به‌عنوان یک مترجم آزاد با او همراه شوید و علاوه بر کسب درآمد، به همراه یک نفر از جاذبه‌ها بازدید کنید.

بعد از این دو شغل پاره‌وقت، کار کردن در رستوران گزینه مناسبی است. شستن ظرف‌ها، تمیز کردن زمین و میزها و فعالیت به‌عنوان گارسون از شما انرژی و زمان می‌گیرد؛ ولی احتمال اینکه علاوه بر پول بتوانید غذای رایگان هم دریافت کنید، در آن وجود دارد. همین می‌تواند از هزینه‌های شما بکاهد و به شما در پس‌انداز کردن نیز کمک کند.

یکی دیگر از شغل‌هایی که می‌توانید به آن فکر کنید نگهداری از حیوانات خانگی است. این کار به تخصص خیلی زیادی نیاز ندارد و اگر کمی در این زمینه تجربه داشته باشید، می‌توانید به سادگی کسب درآمد کنید. البته این کار مسوولیت زیادی بردوش شما می‌گذارد و ممکن است با رخ دادن یک حادثه، تمام سفر شما تحت‌تاثیر قرار بگیرد. به همین دلیل بهتر است در انتخاب این کار وسواس داشته باشید و به گزینه‌ها توجه کنید.