لاپینو

پاسداران

جنب ژوانی سرراست‌ترین آدرسیه که میشه برای این رستوران ایتالیایی داد.

حدودای ده شب راحت پارک کردیم و داخل شدیم.  رستوران تقریبا پر بود، نشستیم و برامون منو آوردن، رستوران خیلی جدید به نظر نمی‌آمد، ولی بار اولم بود که می‌رفتم.

کمی بعد میز بهتری خالی شد و به ما پیشنهاد کردن و جابه‌جا شدیم.

فضا خیلی آروم بود و هیچ‌کس حرکت اضافه‌ای که منجر به صدا بشه نمی‌کرد. غذا‌ها به ترتیب و زمان‌بندی مناسب می‌اومد. اول سالاد مخصوص لاپینو اومد که تقریبا همه چیز داشت توش، برای من کرفس و جوانه گندم از همه جالب‌تر بود، به خواهرزاده‌ام گفتم سالاد بخوره گفت میل نداره، اما وقتی یک قاشق گذاشتم دهنش دیگه تا آخر با ما همراهی کرد اونم به خاطر سس لایت و خوشمزه‌اش بود، البته اینم بگم ما بلوچیزهاش رو جدا می‌کردیم خیلی خوشمزه نبود.

بروسکتا روش شوید داشت، اولین بار بود نون سیر شویدی می‌خوردم، خیلی طعم سیر نداشت ولی شوید خوش‌عطر و خوش طعمش کرده بود.

پاستا لاپینو خیلی خوشمزه بود اونم به خاطر جعفری، گشنیز فروان تازه توش، باور کنید خیلی خوب شده بود، ما دوست داشتیم، گوشت و قارچش هم‌اندازه بود.

پیتزا اسپشال هم خوشمزه و بزرگ بود، سس هم وسط پیتزا گذاشته شده بود، خود پیتزا نازک و خوش‌ترکیب بود.

نوشیدنی‌ها لیموناد و موهیتو بود و جفتش هم مزه‌اش با جاهای دیگه فرق می‌کرد، حالا می‌تونه به علت افزودنی‌های اون باشه، طعمش خیلی حالت طبیعی نداشت ولی بد هم نبود. نکته خیلی جالب لاپینو این بود که عطر خوش غذا توش پیچیده بود، باورکنید یک بویی از آشپزخونه می‌اومد که ضعف به دلم افتاده بود، همش با خودم می‌گفتم مگه اونجا چی می‌پزن که این قدر خوبه.

نظری در مورد اینکه آیا بوی غذا تو رستوران باشه یا نه نمی‌دم، ولی من این بو رو به بوی اسپری‌های مصنوعی ترجیح می‌دم.

بارها رستوران‌هایی رفتم که حالم از بوی غذاشون به هم خورده در حالی که طعمش خوب بوده، اکثرا هم علتش استفاده کردن از قرص و پودر طعم دهنده است.

نکته منفی: برخورد کارکنان خوب ولی غیرحرفه‌ای بود، باید همه توجه‌شون به میزها باشه نه اینکه آه بکشن سقف رو نگاه کنن، من چیزی احتیاج داشتم هرچی نگاه کردم دیدم کسی منو نگاه نمی‌کنه، منشی یا صندوقدار ولی داشت منو نگاه می‌کرد، به اون هم اشاره کردم توجهی نکرد، حالا شاید متوجه نشده، ولی باید بیشتر دقت کنن.

در مجموع شب آرام و خوبی داشتیم، احتمال اینکه بازم اونجا برم زیاده.