شادی آذری- هنوز درآمد مورد انتظارتان را به دست نیاورده‌اید؟ مهم نیست که چه مدت به شغل فعلی‌تان اشتغال دارید. شما می‌توانید شغلتان را به سوی درآمد بیشتر سوق دهید. در سال ۱۹۹۹، جری براودن پس از پنج سال مربیگری تیم فوتبال دانشکده در شیکاگو، شغلی را در زمینه روابط‌عمومی برگزید. او به دنبال افزایش دستمزد و امنیت شغلی خود بود. او در مورد مربیگری فوتبال می‌گوید: «به نظرم آمد دشواری‌های این شغل برای دستیابی من به درآمد زیاد بیش از حد زیاد است. بازار آن کوچک و رقابتی است. تعداد مشاغل در این رشته هم زیاد نیست و اگر تیم شما فصل بدی را پشت‌سر گذارد ممکن است ضررهای زیادی ببیند». براودن اکنون معاون یک موسسه بزرگ روابط‌عمومی است و سالانه حدود ۱۲۵۰۰۰دلار درآمد دارد. این مقدار بیش از سه برابر درآمد او از شغل قبلی‌اش است. به علاوه در این شغل جدید او گزینه‌های بیشتری در تصمیم‌گیری دارد.

اگر به دنبال آن هستید که شغل خود را به شغلی پردرآمدتر تغییر دهید، باید خود را برای مواجهه با چالش‌ها آماده کنید. این جمله‌ای است که لارن هرینگ، رییس یک شرکت آنلاین کاریابی گفته است. او در توضیح می‌گوید: شما نیاز دارید کارفرمایان را متقاعد کنید که به اندازه سایر متقاضیان که سابقه کار مرتبط دارند، دارای قابلیت و توانایی هستید. در اینجا پنج روش برای تغییر شغل و موفقیت در شغلی پردرآمدتر به شما پیشنهاد می‌شود:

۱ - آماده باشید که یک قدم به عقب برگردید

برای دستیابی به اهداف مالی خود شاید مجبور شوید یک پله پایین‌تر بروید و دوباره تلاش کنید. اما خبر خوب اینکه شما از رقبای بی‌تجربه و جوان‌تر خود سریع‌تر رشد می‌کنید چون تجربه شما در زندگی بیشتر است.

وقتی آقای براودن تصمیم به تغییر شغل خود گرفت، به ترتیب دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس در رشته‌های ارتباطات و روانشناسی ورزش از دانشگاه ایتاکا بود. تنها تجربه او در روابط عمومی یک دوره کوتاه‌مدت در پیش‌دانشگاهی بود. بنابراین او تصمیم گرفت ابتدا در یک شغل نه چندان هم سطح با شغل قبلی‌اش، یعنی یک حسابدار جزء در یک شرکت کوچک تبلیغاتی مشغول شود. براودن ۳۴ساله که متاهل و دارای دو فرزند است، می‌گوید که در ابتدا درآمد سالانه‌اش از حدود ۴۰۰۰۰دلار به حدود ۲۵۰۰۰دلار کاهش یافت. اما یکسال بعد او به یک شرکت ملی پیوست. اگرچه میزان حقوق او افزایش یافت، اما با پذیرش شغل دستیاری حسابدار قدم دیگری روبه عقب برداشت. ولی با گذشت چهار سال براودن به شغل کنونی خود یعنی معاونت همان شرکت ارتقا یافت. براودن می‌گوید‌ پذیرش یک شغل سطح پایین برای وضعیت جیبش ناگوار و سخت بود. حتی احساس می‌کرد به غرورش لطمه وارد شده چون همکارانش سال‌ها جوان‌تر از او بودند. او می‌افزاید‌ همسرش کسی بود که با حمایت‌های عاطفی و مالی به او کمک کرد که در آن وضعیت طاقت بیاورد. او می‌گوید: «اگر کمک‌های او نبود، تحمل آن وضعیت بسیار دشوارتر می‌نمود.»

۲ - نشان دهید مهارت‌های شما با شغلتان متناسبند

الکساندر لویت، موسس و رییس یک شرکت و دانشگاه آموزش‌های عملی اقتصاد در شیکاگو می‌گوید: در ابتدا ممکن است کارفرما هیچ ارتباطی بین شما و تخصص مورد نیاز شرکتش نیابد و شما مجبور خواهید بود ثابت کنید که مهارت‌های شما در دنیای کار و تجارت کاربرد دارد.

اسکات مک نامارا پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان به مدت پنج سال برای یک گروه موسیقی گیتار می‌نواخت. او پس از آن موفق شد مدرک دانشگاهی خود را در رشته کامپیوتر اخذ کند. وقتی او برای استخدام در مشاغل مهندسی نرم‌افزار شروع به حضور در جلسات مصاحبه حضوری کرد، ۲۹ساله بود. او می‌گوید در آن هنگام موفق شد ارتباطی بین تخصصش در موسیقی و کارش پیدا کند و به مصاحبه‌کنندگان بگوید که چگونه کار گروهی را طی کار با آن گروه موسیقی آموخته است. به دلیل آنکه بیشتر کار‌های شرکت‌ها نیازمند انجام کار‌های گروهی هستند، او در مورد هماهنگی با اعضای گروه موسیقی برای نوشتن یک قطعه موسیقی توضیح می‌داد. او می‌گوید: «عضویت در یک گروه موسیقی نیازمند چیزی بیش از تلاش فردی برای دستیابی به موفقیت است. همین اصل در مورد کار و تجارت نیز صادق است.»

مک نامارا اکنون ۴۰سال سن دارد. او قبلا در یک شرکت مشاوره‌ای در نیوجرسی با میانگین حقوق سالانه ۳۰۰۰۰دلار کار می‌کرد. اما پس از این کار توانست به یک سمت مدیریتی در یک خرده‌فروش آنلاین دست یابد. میانگین دستمزد سالانه او در این شغل از میانگین دستمزد مهندسان نرم‌افزار که بر اساس آمار سال ۲۰۰۶ معادل ۷۴هزار دلار است، بیشتر است.

۳ - سوابق کاری خود را بر اساس تکیه بر استعدادهایتان بنویسید

خانم هرینگ توصیه می‌کند برای نوشتن سوابق کاریتان ابتدا خلاصه‌ای از مهارت‌های برتر خود را تهیه کنید، سپس آنها را جداگانه توضیح دهید. این توضیح باید شرح فعالیت‌های کلیدی شما را در هر زمینه شامل شود.

او می‌افزاید: «استخدام مدیران معمولا با استفاده از برگه سوابق کاری آنها تنها ۳۰دقیقه طول می‌کشد. بنابراین آنچه شما نیاز دارید انجام دهید این است که بتوانید در یک نگاه نشان دهید که زمینه اصلی فعالیت شما چیست.»

در پایان مدارک مربوط به سوابق کار و تحصیل خود از جمله مدارک نامرتبط با شغل مربوطه را بیاورید تا از هر جهت برگه سوابق کاریتان تکمیل باشد.

۴ - ظاهری آراسته داشته باشید

کتی داونز، مدیر یک شرکت کاریابی در کالیفرنیا می‌گوید باید برای مصاحبه لباس خاص بپوشید حتی اگر در فرهنگ آن شرکت همه لباس‌های عادی بپوشند. او می‌گوید مطمئن شوید لباس‌های شما اندازه و مد روز است - در غیر این صورت مصاحبه‌کنندگان «ممکن است این طور احساس کنند که شما نمی‌توانید به خوبی برنامه‌ریزی کنید و یا روحیه لازم برای کار مورد نظر را ندارید.» در سال ۲۰۰۱ هنرمند نقاش کتی پین از بروکلین به یک شرکت بزرگ تبلیغاتی پیوست. محیط این شرکت که وابسته به یک روزنامه بود آنقدر راحت بود که برخی از همکاران کتی گاهی پیژامه می‌پوشیدند! او برای روز مصاحبه اولین کت و شلوار گران‌قیمت خود را خریده بود. بقیه لباس‌هایش را از حراجی‌ها خریده بود و از جنس پلی‌استر بودند. خانم پین که موفق به استخدام در آن شرکت شد می‌گوید: «شما می‌توانید لباس‌های مناسب و رسمی بپوشید اما رفتارتان دوستانه باشد». کتی توانست با این موفقیت خود حقوقش را سالانه ۱۰۰۰۰دلار ارتقا دهد و به سالی ۴۰۰۰۰دلار برساند. او که اکنون ۲۹ساله است، مدیر هنری یک شرکت دیگر است و سالانه حداقل ۶۰۰۰۰دلار درآمد دارد.

۵ -آماده باشید که در مورد تغییر شغلتان بحث کنید

شاید مصاحبه‌کنندگان از شما بپرسند چه انگیزه‌ای باعث شده است شغلتان را عوض کنید و ممکن است به دنبال آن باشند که ثابت کنند شما واقعا مصمم هستید. خانم هرینگ می‌گوید: «این نکته بسیار مهمی است که شما در مورد مسائل مختلف کاملا فکر کنید و آماده باشید چون باید اعتماد به نفس بالایی نیز داشته باشید. پاسخ مصاحبه‌کننده را با صداقت بدهید اما مطمئن شوید که دلایل شما برای تغییر شغلتان می‌تواند نشان دهد که شما برای کارفرمایتان ارزش افزوده به همراه می‌آورید. اگر هدف شما این است که پول بیشتری به دست آورید، می‌توانید بگویید که به دنبال ثبات مالی بیشتری برای زندگیتان هستید. این حرف به کارفرمایتان اطمینان می‌دهد که شما به دنبال یک نقش درازمدت می‌گردید. لویت می‌گوید: «هر شرکتی می‌خواهد به این باور برسد که شما برای کمک به شرکت در دستیابی به اهدافش به آنجا می‌روید. شما باید به آنها همان چیزی را بگویید که آنها می‌خواهند بشنوند».

منبع: CareerJournal.com