توسعه شگفت‌انگیز فناوری اطلاعات و گسترش آن به بازارهای پولی و بانکی جهان، علاوه بر تسهیل امور مشتریان بانک‌ها، روش‌های جاری بانکداری را متحول و دگرگون ساخته است. بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در بازار پول و سرمایه می‌تواند علاوه بر کارایی و پویایی این بازارها، بستر لازم را برای رشد و توسعه اقتصادی هر چه بیشتر فراهم نماید. بانک ملی ایران با درک به موقع اهمیت موضوع و رسالتی که جهت برآورده ساختن نیازهای مشتریان احساس می‌کند، به عنوان نخستین بانک کشور، مطالعه، راه‌اندازی و ارائه خدمات بانکداری الکترونیک را آغاز کرد. راه‌اندازی سیستم یکپارچه بانک ملی ایران (سیبا) نخستین گام در این راستا محسوب می‌شود که نه یک گام کوچک بلکه یک گام بسیار بزرگ، موثر و اساسی برای ایجاد تحول در بانکداری سنتی کشور به شمار می‌آید.

بانک ملی ایران برای گسترش بانکداری الکترونیک، طرح جامع انفورماتیک را در دست مطالعه و اجرا دارد که مراحل پایانی کار را به سرعت پشت سر می‌گذارد و در آینده‌ای نزدیک، هموطنان ارجمند را از خدمات بهینه و گسترده بانکداری الکترونیک بهره‌مند خواهد ساخت.

اجرای طرح جامع انفورماتیک بانک ملی ایران، با تکیه بر دیدگاه مذکور، دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف را نیز متوجه لزوم انجام اقداماتی از این دست نموده و با تسری این دگرگونی به سایر بخش‌ها، تحول عمومی را در کشور پی‌ریزی کرده است که بدون تردید ثمره مفید آن در سال‌های آتی نصیب مردم عزیز خواهد شد و همچون نهضت تاسیس بانک ملی ایران در ابتدای قرن حاضر، نقطه عطف دیگری در تاریخ بانکداری ایران ایجاد خواهد کرد.

اهمیت اجرا

تقاضای روزافزون مشتریان برای بهره‌مندی از امکانات جدید، اطلاعات روزآمد، پاسخگویی سریع، کاهش زمان تصمیم‌گیری، بهینه‌سازی مدیریت ریسک، تعیین استراتژی کاری و تنوع بخشیدن به محصولات قابل ارائه بر اهمیت اجرای طرح جامع انفورماتیک در بانک می‌افزاید.

با توجه به گسترش فرهنگ استفاده از سیستم‌های اینترنتی و تلاش‌های صورت گرفته برای کاهش هزینه‌های بانک و مشتریان، مطالعه وضعیت فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری جهان را طلب می‌کند. این امر نشان می‌دهد که در صورت استفاده از سیستم‌های الکترونیکی نوین در بانکداری، در هر یک از تراکنش‌ها با کاهش قابل ملاحظه هزینه مواجه خواهیم بود. فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری علاوه بر کاهش خطرپذیری تصمیم‌گیری‌های مدیریتی، افزایش امنیت سرمایه و صرفه‌جویی در زمان، با بهبود خدمات بانکی موجب افزایش بهره‌وری در این بخش می‌شود و رشد و شکوفایی اقتصادی در بخش‌های دیگر را نیز در پی خواهد داشت.

اجرای این طرح الگویی برای شبکه بانکی کشور در راستای تحول بانکداری سنتی و حرکت به سوی بانکداری نوین است.

اتصال به سوئیچ کشور بحرین

به دنبال اتصال شبکه شتاب به سوئیچ کشور بحرین، دارندگان ملی کات با کد (APAGS) قادر خواهند بود از امکانات دستگاه‌های خودپرداز کشور بحرین تا سقف ۳۰۰دلار آمریکا در روز و ۳۰۰۰دلار آمریکا در سال بهره‌برداری نمایند. دارندگان کارت‌های بحرینی نیز قادر به برداشت معادل ریالی وجوه خود از خودپردازهای بانک ملی ایران و دیگر بانک‌های عضو شبکه شتاب خواهند بود.

ضمانتنامه‌های بانک ملی ایران پشتیبانی مطمئن در صنعت و تجارت

پیشرفت‌های جدید به ویژه در زمینه تکنولوژی و ارتباطات و ظهور پدیده جهانی سازی، تعامل و رقابت بین کشورها را افزایش داده و بازارهای جدیدی را ایجاد نموده است. هر کشوری نیز سعی می‌نماید با توجه به مزیت‌های نسبی موجود سهمی از بازار سایر کشورها را به خود اختصاص دهد. مجموع این عوامل ریسک قابل توجهی را برای صادرکنندگان و واردکنندگان ایجاد می‌نماید. بدین گونه که از یک سو فروشنده می‌خواهد اطمینان داشته باشد که بهای کالا یا خدماتی را که می‌فروشد به موقع دریافت کند و از سوی دیگر خریدار باید مطمئن باشد در ازای وجهی که می‌پردازد کالا و خدمات دلخواه خود را با شرایط مطلوب دریافت می‌نماید. حال چنانچه خریدار و فروشنده در یک کشور باشند، بررسی اعتبار مالی و شهرت تجاری طرف دیگر آسان است. به علاوه مراحل قانونی یا اقدامات وصول طلب در چارچوب قانونی واحد بررسی می‌شود. لیکن در حالتی که خریدار و فروشنده در ورای مرزهای ملی خویش قرار دارند، انجام عملیات تجاری به سادگی دادوستد داخلی نمی‌باشد و خریدار و فروشنده با ریسک‌های مختلفی از قبیل عدم پرداخت، عدم انجام به موقع تعهد یا عدم انجام تعهد با کیفیت و کمیت توافق شده روبه‌رو هستند.

بانک ملی موفق در دریافت گواهینامه استاندارد ISO ۹۰۰۱:۲۰۰۰

سازمان بین‌المللی استاندارد، معروف به ISO، فدراسیونی متشکل از ۹۲ کشور جهان می‌باشد که در زمینه ترویج و توسعه استانداردهای بین‌المللی با هدف تسهیل تجارت جهانی فعالیت می‌کند. این استانداردها، استانداردهای کیفیت را شامل می‌گردد. بیشتر صنایع فعال در سطح جهان از جمله صنایع کشورمان استانداردهای کیفی ISO را به رسمیت شناخته‌اند.

استانداردهای۹۰۰۰ ISO به عنوان استانداردهای نظام کیفیت، راهنمایی‌هایی را در مورد لزوم تضمین کیفیت ارائه می‌دهند. این استانداردها در صنایع تولیدی، خدماتی، شرکت‌های تهیه نرم‌افزارهای کامپیوتر و صنایع فرآیندی کاربرد دارند. این مجموعه از پنج استاندارد جداگانه اما مرتبط به هم تشکیل شده است.

شعب خارج از کشور

حضور در عرصه‌های بین‌المللی بانکداری و خدمات بانکی از دیگر فعالیت‌های بانک ملی ایران بوده است.

بانک ملی ایران با تاسیس ۱۶واحد در مراکز پولی بزرگ جهان به این اقدام مهم جامه عمل پوشانده است، خدمات بانک ملی ایران در توسعه ملی و قرار گرفتن این بانک در فهرست ده شرکت برتر اقتصادی کشور پشتوانه با ارزشی است که این بانک به آن ارج می‌نهد و همواره در حفظ آن می‌کوشد.

در‌جهت بالابردن کیفیت خدمات‌رسانی این واحد‌ها و افزایش سوددهی، دو شعبه لندن و مسکو با عناوین PLC لندن و مسکو به صورت بانک‌های مستقل و با اختیارات کامل به انجام عملیات بانکی مشغولند. مشخصات، نشانی، تلفن و اطلاعات بیشتر در مورد این واحد‌ها از طریق اداره امور واحد‌های خارج از کشور و سایت اینترنتی بانک ملی ایران به راحتی قابل دسترسی می‌باشد.

بانک ملی ایران پیشرو در جذب منابع

جذب منابع یکی از فعالیت‌های اصلی و کلیدی بانک‌ها به ویژه بانک‌های تجاری به شمار می‌رود. زیرا جذب منابع در واقع زیربنای اصلی سایر فعالیت‌ها بوده و تمامی امور و خدمات بانک به درجات مختلف از این امر تاثیر می‌پذیرند، لذا میزان جذب منابع، شاخص مهمی در ارزیابی موفقیت‌های یک بانک تجاری محسوب می‌شود.

در بانک ملی ایران جلب و جذب هرچه بیشتر سپرده‌ها و تشویق مردم به امر سپرده‌گذاری که در واقع منشا و سنگ‌بنای فعالیت‌های بانک می‌باشد، به عنوان یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌ها به شمار می‌رود. بانک ملی ایران توانسته است از نظر جذب سپرده‌ها و مدیریت مناسب منابع جذب شده در نظام بانکی کشور با استفاده مطلوب از منابع انسانی و مالی خود در سراسر کشور موفق عمل کند.

در این جهت،‌ کارکنان بانک ملی ایران با تلاش پیگیر خود کوشیده‌اند تا با جلب اعتماد مردم و تشویق مردم نسبت به سپرده‌گذاری در بانک، سپرده‌های آنان را به سمت سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌های سودمند و مولد اقتصادی سوق دهد.

هم‌اکنون درصد قابل‌توجهی از منابع بانکی در اختیار بانک ملی ایران قرار دارد. از آنجا که انجام موفقیت‌آمیز عملیات بانکی و به خصوص اعطای تسهیلات به عنوان مهم‌ترین شاخصه کار بانکداری تابعی از حجم منابع و نحوه گردش آن می‌باشد، می‌توان به گوشه‌ای از عظمت بانک ملی ایران و وسعت عملیات آن پی برد. همین گستردگی دامنه عملیات و صحت و امنیت توام با آن است که اعتماد مردم را پشتوانه این بانک قرار داده است.

پشتوانه‌ای که همواره موجب افتخار و مباهات کارکنان بانک ملی ایران قرار داشته و سعی کرده‌اند به درستی قدر آن را دانسته و از آن حفاظت نمایند.

بانک ملی ایران پیشتاز در اعطای تسهیلات

اعطای تسهیلات در چارچوب مقررات و سیاست‌های پولی و برنامه‌های اقتصادی کشور دارای نقشی محوری و اساسی در سیستم بانکی کشور است.

چگونگی و نحوه مصرف پس‌اندازها و سپرده‌های جامعه توسط بانک‌ها اهمیتی کلیدی در افزایش فعالیت‌های تولیدی و توسعه اقتصادی کشور داشته و به تبع آن ایجاد اشتغال، افزایش سطح رفاه عمومی و تثبیت یا کاهش نرخ تورم را سبب می‌شود.

بانک ملی ایران با توجه خاص به اهمیت و حساسیت صرف تسهیلات اعطایی تلاش می‌کند تا در راستای تحقق برنامه‌های اقتصادی کشور و سیاست‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی، منابع بانک را به سوی فعالیت‌های سودمند و مولد اقتصادی سوق دهد.

بانک ملی ایران مقام نخست اعطای تسهیلات در بخش‌های اقتصادی را در کشور دارد. این تسهیلات طی سرفصل‌های مختلفی به فعالان عرصه اقتصادی کشور و هموطنان نیازمند اعطا شده است:

قرض‌الحسنه ضروری

این تسهیلات عمدتا به هموطنان نیازمند و برای کمک به آنان به کار گرفته می‌شود.

پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج، تهیه جهیزیه، درمان بیماری، اجاره و ساخت مسکن... نمونه‌هایی از این تسهیلات است.

مشارکت و سرمایه‌گذاری در شکوفایی اقتصادی ایران

با توجه به دگرگونی‌های به عمل آمده در بانکداری ایران و انجام معاملات بانکی براساس عقود اسلامی که با تصویب قانون عملیاتی بانکی بدون ربا توسط مجلس شورای اسلامی در شهریورماه ۱۳۶۲ عینیت یافت، سیستم بانکی کشور با ایجاد تسهیلات لازم و در جهت پا گرفتن هر چه بیشتر فعالیت بخش‌های مختلف تولیدی- بازرگانی و خدماتی و همچنین تامین بخشی از سرمایه یا منابع مورد نیاز واحدهای تولیدی جدید، از طریق مشارکت و یا سرمایه‌گذاری مستقیم اقدامات موثری در جهت رشد تولیدات کشور به‌عمل آورده است.

از آن جمله می‌توان به سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های بزرگ ملی مانند طرح‌های پتروشیمی، ساخت آزادراه‌های کشور، صنایع سیمان کشور، صنایع لاستیک‌سازی، شرکت‌های مالی و سرمایه‌گذاری در بورس، احداث سد، صنایع ساختمانی، کشت و صنعت و بسیاری دیگر از طرح‌های عظیم ملی اشاره کرد.

«سیمان بنوید»، «سیمان خراسان»، «سیمان اردبیل»، «صنایع چوب و کاغذ مازندران»، «فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه»، «آزادراه قزوین- زنجان»، «آزادراه زنجان- تبریز»، «طرح توسعه نیشکر اهواز»، «پتروشیمی اراک» و ده‌ها کارخانه، واحد تولیدی و شرکت بزرگ دیگر جلوه‌هایی از عینیت یافتن عملکرد مثبت بانک ملی ایران هستند.

سخن آخر

بانک ملی ایران یک نهاد بانکی - اقتصادی - اجتماعی است که به اراده یک ملت و به منظور سروسامان دادن به اقتصاد و اوضاع مالی و پولی کشور تاسیس شد و اینک نیز با کسب بیش از ۷۸ سال تجربه و تخصص همچنان به تعهد اجتماعی - اقتصادی خویش پایبند بوده است و با برنامه‌ریزی صحیح، سعی وافر دارد تا علاوه بر تامین حداکثر حقوق و منافع سپرده‌گذاران و مشتریان، گام‌های موثری برای توسعه و آبادانی میهن عزیز بردارد و با حمایت مالی از پروژه‌های زیربنایی کشور، در تجدید بنای عظمت این مرز و بوم نقش مفیدی ایفا نماید. بانک ملی ایران در چارچوب مقررات و سیاست‌های پولی و مالی کشور و مدنظر قرار دادن برنامه چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران، توسعه بانکداری کشور و ارائه خدماتی در خور شان مردم فداکار را از اهداف عالیه خود قرار داده است و در این راستا می‌کوشد تا با به‌کارگیری بانکداری الکترونیک و استفاده از آخرین تکنولوژی‌های پیشرفته به راحت‌ترین و ارزان‌ترین شیوه به ارائه خدمات بانکی بپردازد و با اجرای کامل طرح تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع، افزایش کرامت انسانی و آسایش و آرامش بیشتر هموطنان را به ارمغان آورد.

امید است با یاری خداوند متعال، همراهی مشتریان گرامی و استفاده از نظرات و پیشنهادات هموطنان ارجمند، از بوته این آزمایش، سربلند و سرافراز به‌در آید.