قابل ذکر است این کشتیرانی محمولات تجار و صاحبان صنایع را بین بنادر شمالی کشور و بنادر ولگا در روسیه و دریای سیاه و بالعکس را با کشتی‌های اجاره‌ای مدت‌دار و با قیمت مناسب حمل می‌نماید. همچنین در راستای کمک به صادرکنندگان محترم کالا و حمل مواد خوراکی فاسد شدنی، این شرکت اقدام به تهیه چند دستگاه کانتینر یخچالی ۴۰ فوتی نموده که در حال حاضر مورد استفاده تجار محترم قرار می‌گیرد. کشتیرانی دریای خزر با در اختیار داشتن نمایندگی کشتی‌های خارجی وارده به بنادر شمالی نسبت به ارائه خدمات نمایندگی، انجام سریع تشریفات گمرکی، تامین ملزومات، آذوقه، آب مصرفی و سوخت به تمامی کشتی‌های خارجی وارده شامل باری و تانکر به صورت تمام وقت اقدام می‌نماید.

کشتی‌های تحت مالکیت و استیجاری کشتیرانی دریای خزر با ارائه سرویس‌های منظم از بندر انزلی، بندر نوشهر، بندر آستاراخان/ روسیه فدراتیو، بندر آکتائو/ جمهوری قزاقستان، بندر باکو / جمهوری آذربایجان، بندر کراسنودسک / جمهوری ترکمنستان، بندر ماخاچ کالا/ روسیه فدراتیو و بالعکس تردد می‌کند.

ترانزیت کالا به کشورهای آسیای میانه

کشتیرانی دریایی خزر، در راستای سیاست‌های دولت محترم جمهوری اسلامی ایران، با هماهنگی سازمان‌های ذی‌ربط شامل گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و کشتیرانی، سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌های کشور و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با انعقاد قراردادهای حمل‌ محمولات و کالاهای ترانزیتی با موسسات و شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حوزه دریای خزر، نسبت به جذب، پذیرش و قبول حمل محمولات ترانزیتی از بنادر کشورهای ازبکستان، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، قرقیزستان و بنادر سراسر جهان از طریق دریای خزر، خاک کشور جمهوری اسلامی ایران و بنادر جنوبی کشور اقدام می‌نماید.

شرکت کشتیرانی والفجر (سهامی عام)

در سال ۱۳۶۵ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بر آن شد تا به منظور تداوم و سرعت بخشیدن بر روند حضور خود در خلیج‌فارس و دریای‌عمان شرکتی مستقل به نام «کشتیرانی والفجر» تاسیس نماید.

شرکت کشتیرانی والفجر نخستین شرکت کشتیرانی حمل مسافر و بار در منطقه خلیج‌فارس و دریای عمان یکی از ثمرات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می‌باشد.

این شرکت با دارا بودن ناوگان مجهز مسافری نقش بسزایی در جابه‌جایی مسافر از بنادر جنوبی کشور به جزایر و نیز کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس دارا است.

رئوس فعالیت‌های کشتیرانی والفجر عبارتند از: حمل‌ مسافر و کالا در حوزه خلیج‌فارس و دریای عمان با سرویس‌های منظم، حمل میوه و تره‌بار با استفاده از تریلرهای یخچالی، حمل کامیون و سواری توسط کشتی‌های رو- رو، ترانزیت اتومبیل و کالا به صورت حمل مرکب (زمینی- دریایی) از بنادر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس به کشورهای آسیای میانه و بالعکس و...

مزایای مسافرت و حمل کالا با کشتی‌های تحت مالکیت این شرکت عبارتند از اینکه کلیه مسافرانی که با شناورهای کشتیرانی والفجر مسافرت می‌نمایند تحت پوشش بیمه هستند، تمامی کالاهای در حال حمل و کشتی‌های شرکت کشتیرانی والفجر تحت پوشش شرکت‌های بیمه داخلی و خارجی می‌باشند.

اجرای نکات ایمنی در شناورهای این شرکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

برنامه‌های آینده کشتیرانی والفجر

با عنایت به افزایش جمعیت مناطق جنوبی کشور برنامه‌های کشتیرانی والفجر تا سال ۱۳۸۷ به شرح ذیل می‌باشد:

* ایجاد خطوط جدید مسافری و حمل کالا در حوزه خلیج‌فارس و جزایر داخلی با توجه به وجود استعدادهای بالقوه در منطقه.

* گسترش فعالیت ترانزیت داخلی و خارجی.

* فعالیت فیدرینگ در منطقه خلیج‌فارس و دریای عمان.

* همکاری با شرکت‌های خدماتی به منظور جذب تورهای مسافرتی و تفریحی.

* تجهیز و جوان‌سازی ناوگان تجاری از طریق بازسازی، خریداری و جایگزینی شناورهای جدید و مدرن.

شرکت کشتیرانی جنوب- خط ایران

کشتیرانی جنوب- خط ایران در زمینه ارائه خدمات بندری، تخلیه و بارگیری عملیات کانتینری، تدارک سوخت و آب و انجام تعمیرات کشتی‌ها در بنادر جنوبی به مالکان کشتی‌ها و صاحبان کالا خدمات مورد نیاز کشتیرانی تجاری را ارائه می‌دهد.

این شرکت با اتخاذ استراتژی تکمیل زنجیره ارزش گروه و بهره‌گیری از روش برون‌سپاری، به فعال‌سازی امکانات موجود و بالقوه در مناطق جنوبی کشور و مبادی تردد کالا گام‌های موثری برداشته و خدمات به مشتریان کشتیرانی را به نحو چشمگیری توسعه داده و همچنین با افزایش سرمایه شرکت از حدود یک‌صد میلیون ریال به شصت میلیارد ریال، بستر مناسب را برای ارائه خدمات در مراکز عمده صنعتی کشور فراهم نموده است.

به خلاصه‌ای از فعالیت‌ها و دستاوردهای این شرکت در زیر اشاره شده است:عقد قراردادهای بلندمدت جهت مدیریت و راهبری ترمینال‌های کانتینری بنادر خرمشهر و امام خمینی(ره) که در راستای سیاست‌های حمایت از مناطق جنگ‌زده و محروم خوزستان و به منظور فعال نمودن سرمایه‌گذاری ملی که پس از جنگ تحمیلی به صورت منفعل باقی مانده بود، همچنین جذب سرمایه‌گذاران و بازرگانان داخلی به منطقه در راستای فعال نمودن مناطق مرزی جنوبی با کشور همسایه، عراق و کریدورهای ترانزیتی که باعث رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برای نیروهای بومی گردیده است.

شرکت حمل و نقل ریلی کشتیرانی (سهامی خاص)

شرکت حمل و نقل ریلی کشتیرانی با سرمایه‌گذاری مشترک گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی (۵۱درصد) و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران (۴۹درصد) در راستای هماهنگی با تغییرات بین‌المللی و ایجاد توان رقابت با شرکت‌های حمل و نقل چند وجهی در سطح جهانی، ارائه خدمات Door to Door به مشتریان و توسعه فعالیت کانتینری، کمک به احیای کریدور شمال - جنوب با استفاده از امکانات ریالی و جاده‌ای در تاریخ ۴/۷/۸۴ با سرمایه ۱۰۰میلیون ریال تاسیس گردید، این شرکت در مدت کمتر از یکسال فعالیت موفق گردید با استفاده از وام بانکی کم بهره تعداد ۲۰۰ دستگاه واگن چند وجهی لبه کوتاه سفارش ساخت داده و پس از تحویل مورد استفاده قرار دهد و در حال حاضر مفتخر است با بیش از ۴۰۰ دستگاه واگن ملکی، به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های حمل و نقل ریلی خدمات مورد نیاز مشتریان را با کیفیتی برتر، سریع‌تر، ایمن‌تر و ارزان‌تر ارائه نماید.

شرکت کشتیرانی ایران و هند

کشتیرانی ایران و هند در سال ۱۳۵۳ به عنوان یک شرکت مشترک بین کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (۵۱درصد) و شرکت کشتیرانی دولتی هندوستان (۴۹درصد) تاسیس شد، ناوگان این شرکت مشتمل بر انواع کشتی‌های فله‌بر، کانتینری و تانکر می‌باشد.

کشتیرانی ایران و هند با وقوف به اینکه میزان قابل توجهی از نفت‌خام کشور توسط شرکت‌های خارجی حمل می‌شود و با آگاهی از مزیت نسبی در این زمینه، سرمایه‌گذاری در بخش خرید کشتی‌های حمل نفت‌خام را در فعالیت‌های جاری خود قرار داده است.

کشتیرانی ایران و هند که دومین شرکت حمل کالای فله و نفت‌خام در کشور به شمار می‌آید در چهار سال گذشته با هدف افزایش توان خود ظرفیت ناوگان خود را از ۱۵۰هزار تن در سال ۱۳۸۰ به بیش از ۵۲۰هزار تن در سال ۱۳۸۴ رساند که پیوستن یک فروند تانکر نفت‌کش با ظرفیت ۱۶۱هزار تن تا سال ۲۰۰۷ و خرید یک فروند کشتی فله‌بر ۵۳هزار تنی در چارچوب این برنامه‌های توسعه می‌باشد. با ادامه این روند متوسط سن ناوگان شرکت از حدود ۲۰ تا ۲۲ سال در سال ۱۳۸۰ به حدود ۸ سال در سال ۱۳۸۶ خواهد رسید و نیز انتظار می‌رود ظرفیت ناوگان از ۵۰۰هزار تن به یک میلیون تن تا قبل از سال ۲۰۱۰ میلادی رسیده باشد.

شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی

شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی (ایمسنگکو) در اواخر سال ۱۳۶۵ با هدف حمایتی از سیاست‌های کلان‌شهر در زمینه بهره‌‌مندی از توان نیروهای کارآمد، استفاده از منابع غنی و تولیدات داخلی به خصوص موادسوختنی در جهت ایجاد اشتغال و جلوگیری از خروج ارز از کشور تاسیس گردید.

ایمسنگکو با بیش از ۱۸سال سابقه درخشان در زمینه‌های مختلف خدمات‌رسانی به انواع شناورهای دریایی مستقر در بنادر ایران مفتخر است به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خدماتی (total Quality Service Provider) جهان از طریق به کارگیری منابع غنی و عظیم ملی و استفاده از نیروهای کارآمد متخصص داخلی به عنوان یک شرکت منسجم با منطق اقتصادی عهده‌دار وظایف ارائه انواع خدمات موردنیاز کشتی‌ها و صنعت رو به رشد دریایی باشد. این شرکت با ارائه انواع خدمات دریایی و مهندسی استاندارد و مورد تائید مراجع ذیصلاح دریایی به شناورهای مستقر در آب‌های ایران ضمن حذف سفرهای غیرضروری به بنادر حوزه جنوبی خلیج‌فارس و انجام تعمیرات غیراضطراری در خارج از کشور، موجبات عملیات روان و ایمن‌ کشتی‌ها را فراهم نموده است. در شرکت ایمسنگکو که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه‌کننده انواع کامل خدمات دریایی و مهندسی به شناورها می‌باشد، تهیه و تدارک ملزومات مورد نیاز کشتی‌ها از منابع معتبر و استاندارد شامل کلیه لوازم مصرفی، رنگ، روانکاری دریایی، آب آشامیدنی، مواد شیمیایی، سوخت و... در کنار طراحی، تولید و پیاده‌سازی نرم‌افزار تعمیرات دوره‌ای کشتی‌ها(Planned Maintenance)، نظارت بر تعمیرات سفری موردنیاز کشتی‌ها و همچنین انجام انواع تعمیرات تخصصی بر دستگاه‌های کمک ناوبری، مخابراتی، سیستم‌های رایانه‌‌ای و توربین‌های موتور اصلی توسط پرسنل متخصص و مجرب، منتج از سال‌ها تلاش و مساعی پرسنل می‌باشد. انجام وظیفه در شرکت به صورت شبانه‌روزی بوده به طوری که در هر نقطه ایران و در هر زمان که مشتری به خدمات اعلام نیاز نماید ما فعالانه حضور موثر داشته و خواهیم داشت.

موسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

موسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با هدف دستیابی و نیل به مرز خودکفایی در امر آموزش نیروی انسانی متخصص دریانورد در سال ۱۳۶۸ تاسیس گردید و با همت راسخ و دستان توانمند نیرو‌های متخصص و متعهد داخلی در حال حاضر علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی دریانوردی براساس مفاد کنوانسیون بین‌المللی STCW ۹۵، دوره‌های کاربردی مختلفی را نیز برای دست‌اندرکاران صنعت دریانوردی اعم از شاغلان در دریا و یا خشکی طراحی و اجرا می‌نماید.

این موسسه عضو انجمن بین‌المللی دانشگاه‌های دریانوردی (IAMU) بوده و در لیست مراکز آموزشی معتبر سازمان جهانی دریانوردی (IMO) قرار دارد.

شرکت خدمات ماشینی کشتیرانی (سهامی خاص)

این شرکت وابسته به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با هدف ارائه خدمات کامپیوتری به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مشتری اصلی و استراتژیک خود در سال ۱۳۶۵ تاسیس شد.

تحولات گسترده در صنعت کشتیرانی و حضور سریع و همه‌جانبه فناوری اطلاعات به عنوان ابزاری پیشرفته و کارگشا کشتیرانی را بر آن داشت تا به منظور هماهنگی با پیشرفت‌های این صنعت شرکت خدمات ماشینی را تاسیس نماید.طراحی تولید، اجرا و بهینه‌سازی نرم‌افزارهای کاربردی مورد استفاده در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شرکت‌های تابعه وزارت بازرگانی و دیگر سازمان‌های دولتی و خصوصی از جمله حساس‌ترین وظایف این شرکت است. همچنین تامین سامانه‌های سخت‌افزاری و بسته‌های نرم‌افزاری ایجاد شبکه گسترده ارتباطی - اطلاعاتی رایانه‌ای انجام طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه‌های مختلف از دیگر وظایف این شرکت به حساب می‌آید.

شرکت خدمات ماشینی کشتیرانی با برخورداری از کارشناسان و متخصصان ورزیده و باتجربه یکی از معدود شرکت‌های بزرگ صنعت انفورماتیک کشور محسوب می‌شود.