گروه بنگاه‌ها: شرکت سیمان تهران با تولید روزانه ۱۲ هزار و ۱۰۰ تن کلینکر، معتبرترین برند و مهم‌ترین تامین‌کننده سیمان و مصالح ساختمانی در کشور است و رتبه اول صادرات سیمان را دارد. مدیرعامل شرکت سیمان تهران در نشست خبری افزود: ظرفیت نصب شده سیمان تهران در یک دهه اخیر از حدود ۵/ ۲ میلیون تن به ۱۳ میلیون تن در سال افزایش یافته است.

داود مختار‌پور گفت: شرکت سیمان تهران با کارخانه‌های سیمان تهران، سیمان ایلام، سیمان هگمتان، سیمان گیلان سبز، سیمان نهاوند، سیمان پیوند گلستان و سیمان لوشان ۷/ ۱۳ درصد از کل سیمان تولیدی کشور را در اختیار دارد.

وی با اشاره به کیفیت سیمان تهران و با بیان اینکه علاوه بر عراق و کشورهای منطقه، مشتریان خوبی هم در آسیای میانه داریم، افزود: سیمان تهران در ۱۰ ماه امسال از مجموع سیمان و کلینکر صادراتی کشور ۱۷/ ۱۵ درصد سیمان و ۴۳/ ۱۲ درصد کلینکر صادراتی را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل سیمان تهران همچنین به فعالیت‌های زیست محیطی سیمان تهران اشاره کرد و افزود: توجه ویژه به مسائل زیست محیطی از جمله غبارهای خروجی، پساب‌ها و فاضلاب صنعتی، آلودگی‌های ناشی از بهره‌برداری معادن و آلودگی صوتی داریم و واحدهای تحت پوشش ما به ویژه واحدهای جدید به لحاظ غبار خروجی هیچ‌گونه آلودگی ندارند و استانداردهای ما فراتر از استانداردهای داخلی است.مختارپور گفت: باتوجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده؛ صنعت سیمان علاوه بر پاسخگویی به رشد اقتصادی ۶ تا ۸ درصدی کشور، از هم‌اکنون به اهداف سند چشم‌انداز در افق ۱۴۰۴ رسیده است. وی درخصوص مشکلات صنعت سیمان و رکود این محصول در بازار گفت: صنعت سیمان وابستگی شدیدی به وضعیت اقتصادی کشور دارد و اقتصاد دانان امیدوارند که اقتصاد ایران در سال آینده آهنگ خروج از رکود را بزند و از آنجا که ورود به رکود سریع اتفاق می‌افتد و خروج از آن آهسته آهسته شکل می‌گیرد، امیدواریم که در سال ۹۵ بازار سیمان رونق بگیرد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس