ایسنا- چهارشنبه هفته گذشته در جلسه هیات‌عالی واگذاری، قیمت برخی از شرکت‌هایی که از طریق سهام عدالت و با بورس و مزایده واگذار خواهد شد به تصویب رسید. سیدمهدی عقدایی، معاون واگذاری سازمان خصوصی‌سازی، از تصویب قیمت چهار شرکتی که از طریق سهام عدالت واگذار خواهد شد، در جلسه هیات‌عالی واگذاری خبر داد و افزود: قیمت شرکت‌های نیروترانس با قیمت هر سهم ۱۹۷۳ریال، کنتورسازی ایران ۱۲۷۹ریال، پارس‌سوییچ ۲۹۸۲ریال و حمل‌ونقل پتروشیمی با قیمت هر سهم ۲۲هزار و ۸۳۴ریال به تصویب شورای‌عالی واگذاری رسید که در ۱۰ تا ۱۵روز آینده واگذاری این سهام از طریق سهام عدالت صورت خواهد گرفت.

وی همچنین به تصویب قیمت واگذاری سهام ۶ شرکت از طریق بورس و مزایده اشاره کرد و گفت: شرکت ایران‌پویا به قیمت هر سهم ۵۰تومان به صورت نقد، پارس‌متال ۵۰تومان به صورت نقد، صنعتی جنرال هزار ریال به صورت نقد و نساجی قائمشهر هر سهم ۱۹۰ریال به صورت نقد و اقساط از طریق بورس واگذار خواهد شد، همچنین سهام شرکت‌های ریسندگی پروین اصفهان به قیمت هر سهم ۲۰۰ریال به صورت نقد و شیشه‌سازی مینا هر سهم ۱۵۸۰ریال به صورت نقد و اقساط از طریق مزایده واگذار خواهد شد که پس از انتشار آگهی در ظرف یک ماه آینده این عرضه‌ها را خواهیم داشت.

عقدایی در ادامه از تغییرات در دستورالعمل نحوه تنظیم قرارهای واگذاری خبر داد و افزود: قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات دولتی و کشوری مصوبه ۱۳۳۷ در این دستورالعمل اصلاح شد.

وی همچنین به تصویب آیین‌نامه واگذاری سهام ترجیحی به کارگران اشاره کرد و افزود: براساس این آیین‌نامه مبلغ سهام ترجیحی از یک‌میلیون تومان به ۲میلیون تومان افزایش پیدا کرد و اقساط آن نیز بدون پیش‌پرداخت در ۱۰سال خواهد بود، همچنین در این جلسه اصلاحات کوچکی بر آیین‌نامه تحفیفات صورت گرفت.

معاون واگذاری سازمان خصوصی‌سازی در ادامه از عرضه سهام گسترش ماشین‌آلات عمرانی و زراعی ایران از طریق کارگزاری حافظ خبر داد و افزود: هشت میلیون و ۹۴۰هزار سهم این شرکت معادل ۶۶درصد از بورس به قیمت پایه ۳۸۸۴ریال عرضه شده که رقابت تا ساعت ۳۰/۱۲ ادامه دارد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس