مهر- مصطفی کربلایی، تاکید کرد: تشکیل بورس تعاون ضروری است. معاون نظارت و بهره‌برداری وزارت تعاون، در‌خصوص تشکیل بورس تعاون گفت: با ابلاغیه بند «ج» اصل ۴۴ قانون اساسی تشکیل بورس تعاون ضروری است، از این رو این بورس هم‌اکنون در مرحله کارشناسی قرار دارد.

وی همچنین گفت: تا ۲۰ آذر‌ماه سال‌جاری ۱۱‌هزار و ۹۵۴ تعاونی تشکیل شده است که این رقم تا پایان سال به ۲۰‌هزار واحد خواهد رسید.

مصطفی کربلایی، تعداد تعاونی‌های تشکیل شده در سال گذشته را حدود ۴‌هزار واحد برشمرد و افزود: تا پایان سال‌جاری این تعداد با ۵ برابر افزایش به ۲۰‌هزار واحد خواهد رسید.

وی درخصوص سرمایه‌گذاری برای تشکیل ۲۰‌هزار واحد تعاونی در سال‌جاری تصریح کرد: برای این تعداد تعاونی ۳۵‌هزار و ۱۹۸‌میلیارد ریال سرمایه‌گذاری خواهد شد.

معاون نظارت و بهره‌برداری وزارت تعاون، میزان تسهیلات برای تشکیل ۲۰‌هزار تعاونی را ۲۱‌هزار و ۸۹۳‌میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با تشکیل این تعداد تعاونی تا پایان سال‌جاری، برای ۱۸۰‌هزار و ۹۲۶ نفر اشتغال‌زایی صورت خواهد گرفت.

وی در‌خصوص تشکیل بورس تعاون درآینده گفت: با ابلاغیه بند «ج» اصل ۴۴ قانون اساسی تشکیل بورس تعاون ضروری است، از این رو این بورس هم‌اکنون در مرحله کارشناسی قرار دارد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس