فارس- معاون واگذاری و امور حقوقی سازمان خصوصی‌سازی از واگذاری بیش از ۵/۱۴۳‌میلیون سهم دولتی در ۴۵ روز نخست سال‌جاری خبر داد. به گزارش سازمان خصوصی‌سازی، سید مهدی عقدایی، معاون واگذاری و امور حقوقی سازمان خصوصی‌سازی در خصوص عملکرد ۴۵ روز نخست سال ۸۶ این سازمان اظهار داشت: سازمان خصوصی‌سازی به طور اصالتی و وکالتی در این مدت، تعداد ۱۴۳‌میلیون و ۵۲۱‌هزار و ۷۱۴ سهم دولتی به ارزش ۴۵۶‌میلیارد و ۸۲۶‌میلیون و ۹۹۰‌هزار و ۶۲ ریال را در تالارهای بورس اوراق بهادار و نیز از طریق مزایده واگذار کرد.

وی افزود: از این مقدار سهام تعداد ۳۶‌هزار و ۲۷۵سهم به ارزش یک‌میلیارد و ۴۵۶‌میلیون و ۶۹۷‌هزار و ۴۵۰ ریال به وکالت از سوی شرکت مادر تخصصی ساتکاب، تعداد ۱۳۷‌میلیون و ۹۲۲‌هزار و ۵۶۹ سهم به ارزش ۴۴۰‌میلیارد و ۹۹‌میلیون و ۴۳۱‌هزار و ۳۷۶ ریال به وکالت از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و نیز تعداد یک‌میلیون و ۹۸۴‌هزار و ۲۳۰ سهم به ارزش ۸‌میلیارد و ۸۳۸‌میلیون و ۳۸۸‌هزار و ۸۳۶ ریال به وکالت از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران توسط سازمان خصوصی‌سازی در مدت یاد شده به بخش غیر دولتی فروخته شد.

عضو هیات‌عامل سازمان خصوصی‌سازی گفت: سازمان خصوصی‌سازی به وکالت از خود نیز تعداد ۳‌میلیون و ۵۷۸‌هزار و ۶۴۰ سهم را به ارزش ۶‌میلیارد و ۴۳۲‌میلیون و ۴۵۲‌هزار و ۴۰۰ ریال در اختیار بخش‌خصوصی قرار داد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس