گروه بورس- رضا معظمی: شاخص کل بورس اوراق بهادار روز گذشته جان دوباره‌ای یافت. این شاخص با ثبت ۲۳/۱۱ واحد رشد توانست وضعیت بهتری را در پیش روی معامله گران تصویر کند. در معاملات دیروز شاخص کل با توجه به تشکیل صف خرید برای دو نماد ایران خودرو و ملی مس شاهد تاثیر مثبت مجموعا ۱/۳ واحدی بود. این تاثیر در برابر تاثیر منفی ۶۹/۰ واحدی سایپا و همچنین آغاز جمع‌آوری صف فروش باما با تاثیر منفی یک واحد در ساعت ۹ و ۳۷ دقیقه شاخص ۱۵/۱ واحد رشد کند.

در ساعت ۱۰ و ۷ دقیقه نماد داروسازی کوثر شاهد جابه‌جایی یک بلوک ۹۰۰هزار سهمی در نرخ ۳‌هزار و ۹۷۳ ریال داد وستد شد.

با عرضه بیش از ۵/۳‌میلیون سهم ملی مس این نماد معادل ۱۰واحد بر شاخص تاثیر مثبت بر جای گذاشت که در کنار تاثیرات منفی باما با افزایش به سطح ۵۸/۰ واحد و تاثیر منفی ۲/۱ واحدی سایپا موجب شد شاخص در ساعت ۱۰ و ۵۸ دقیقه به ۱۲ واحد رشد برسد.

این رشد با توجه به حرکت معامله‌گران در جهت جمع‌آوری برخی از صف‌های فروش از جمله صف فروش پتروشیمی اراک با تاثیر منفی ۵۶/۲ واحد و پتروشیمی اصفهان با تاثیر منفی ۱۳/۱ واحد موجب شد تا شاخص در پایان معاملات دیروز معادل ۲۳/۱۱ واحد رشد را ثبت کند.

رشدی که بخشی از آن نیز مدیون تشکیل صف خرید برای سه نماد بانک پارسیان با تاثیر ۹۷/۳ واحد، بانک کارآفرین با تاثیر ۵۲/۱ واحد و سرمایه‌گذاری معادن و فلزات با تاثیر مجموع ۰۲/۲ واحد بود. با رشد دیروز شاخص، بازار قدری از خاطره افت ابتدای هفته را به دست فراموشی سپرد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس