گروه بورس- ناظر عملیات بازار از مشخص شدن وضعیت معامله «وپترو» تا پایان هفته آینده خبر داد.

علی صحرایی روز گذشته در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما افزود: درخصوص معامله «وپترو» طبق اصطلاحات ما، این معامله با عدم قطعیت روبه‌رو است که اکنون این موضوع از سوی شرکت بورس در حال بررسی است. وی گفت: به این دلیل که شرایط معامله برای اجرا مهیا نشده بود، از نظر ما این معامله اصلا شکل نگرفته است. وی در پاسخ به این پرسش که با احتساب این، امر معامله ابطال شده است؟ خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه معامله‌ای وجود نداشته است، بنابراین نمی‌توان گفت که معامله باطل شده است.

صحرایی با اشاره به این مطلب که این موضوع برای بررسی نیاز به زمان کافی دارد، گفت: در این معامله هم خریدار قصد خرید داشت و هم فروشنده قصد فروش.

وی درخصوص اینکه خریدار مبلغ ۵۰درصد از مبلغ معامله را به سپرده‌گذاری شرکت بورس واریز کرده بود، تصریح کرد: این موضوع بررسی خواهد شد و تا پایان هفته آتی عدم قطعیت معامله و چگونگی آن اعلام خواهد شد.

وی یادآور شد: از نظر ما این معامله به طور مجدد می‌تواند انجام شود، اما معامله‌گران باید توجه داشته باشند که همه این مراحل از صفر شروع می‌شود، بدین صورت که فروشنده با اعلام شرایط باید آگهی معامله را دوباره ارائه کرده و سپس مابقی مراحل را به اجرا درآورند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس