فارس- جدیدترین اخبار از پذیرش شرکت‌های ایرانی در بورس مالزی حاکی است که گروهی از مدیران و شرکت ملی مس جهت تسریع در امر پذیرش شرکت به مالزی سفر کرده‌اند. هفته گذشته در حالی مدیران ۲۳ شرکت بزرگ با مدیر عامل شرکت بورس با هدف بررسی چگونگی جذب سرمایه‌های خارجی و حضور شرکت‌های ایرانی در بورس سه کشور مالزی، هنگ‌گنگ و سنگاپور نشستی را برگزار کرده بودند که آخرین اخبار حاکی است، گروهی از مدیران و مسوولان شرکت ملی مس (اولین شرکت مشمول اصل ۴۴ حاضر در بورس) روز شنبه گذشته به کشور مالزی مسافرت کرده‌اند تا با انجام مذاکرات و بررسی‌های دقیق‌تر در روند پذیرش این شرکت در بورس مالزی تسریع شود.

این اتفاق در حالی روی داده که با توجه به عرضه محصولات فلزات اساسی مانند مس و فولاد در بازار‌های جهانی، مدیران شرکت‌های بزرگ و شناخته‌شده‌ای چون ملی مس و فولاد مبارکه علاقه دارند که با حضور در بورس دیگر کشورها ضمن برخورداری از مزایا نسبت به کسب بیشتر اعتبار بین‌المللی و فروش محصولات اقداماتی را انجام دهند.

براساس این گزارش، مسوولان سازمان و شرکت بورس نیز با هدف بین‌المللی کردن بورس ایران از چنین حرکت‌هایی حمایت کرده و خواستار استاندارد سازی شرکت‌های بزرگ ایرانی به عنوان پیش نیاز اصلی حضور در بورس دیگر کشور‌ها هستند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس