سنا- مدیرعامل شرکت کارگزاری حافظ گفت: با راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشاع، گام مهمی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای بازار سرمایه برداشته خواهد شد. «محمدرضا رهبر» با بیان اینکه شرکت بورس و اوراق بهادار تهران به منظور تسهیل در امر سرمایه‌گذاری خارجی در بورس پیشنهاد تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشاع را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه کرده است، افزود: هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌های معتبر جهان در این نوع صندوق‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی اظهار داشت: در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشاع، سبد سهامی متشکل از سهام مختلف شرکت‌ها، اوراق مشارکت، ارز و... وجود دارد که سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند این واحدها را از شرکت‌های کارگزاری خریداری کنند.

مدیرعامل شرکت کارگزاری حافظ با بیان اینکه باید بسترهای لازم برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در بازار فراهم شود، افزود: با تدوین مقررات صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری برای خارجیان، توسعه فعالیت‌های شرکت‌های کارگزاری و گسترش ارتباطات بین‌المللی می‌توان به افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سرمایه ایران امیدوار بود. رهبر با اشاره به اینکه برخی مسائل سیاسی مانع از حضور گسترده سرمایه‌گذاران در بورس شده است، اظهار داشت: هم‌اکنون نسبت قیمت به درآمد هر سهم بورس در حد پنج است که در چنین شرایطی باید علاقه‌مندی به خرید سهام وجود داشته باشد، اما وجود برخی مسائل باعث شده که سرمایه‌گذاران در خرید سهام دچار تردید شوند. وی در خصوص کاهش بهای انواع فلزات در بازارهای جهانی گفت: معاملات در این بازارها به دلیل نزدیک شدن به سال نو میلادی با رکود مواجه است، اما به طور حتم بهای انواع فلزات در اوایل ژانویه به حالت گذشته بازخواهد گشت.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس