مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با بیان مطلب بالا خبر داد: از ابتدای امسال تا روز دهم دی‌ماه، سود سهام ۲۳۶شرکت به حساب ۳۸‌میلیون و ۴۹۸‌هزار سهامدار از طریق سامانه سجام واریز شده است.

محمد باغستانی با بیان اینکه سال گذشته ۱۲۳شرکت سود سهام خود را از طریق سامانه سجام پرداخت کردند، اظهار کرد: بیش از ۴۰شرکت نیز در مراحل تکمیل مدارک و فرآیندهای اجرایی پرداخت توزیع سود خود از طریق شرکت سپرده‌گذاری هستند که با تحقق این امر، امسال شاهد رشد دوبرابری توزیع سود از طریق سامانه سجام خواهیم بود.

وی تصریح کرد: هم اکنون ٢٠‌شرکت در صف تکمیل مدارک خود برای توزیع سود از طریق سامانه سجام هستند و حدود ۲۰‌شرکت نیز از طریق سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) آمادگی خود را برای پرداخت سود از طریق این سامانه اعلام کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.

باغستانی با بیان اینکه زیرساخت‌های فنی و بانکی برای پرداخت سود تمامی شرکت‌های بورسی و فرابورسی فراهم شده است، گفت: امیدواریم با تصویب قانون جدید بازار اوراق بهادار در مجلس شورای اسلامی، از سال آینده شاهد توزیع سود سهام تمام شرکت‌ها از طریق سامانه سجام باشیم.

باغستانی در مورد میزان رسوب سود سهامداران در نزد شرکت‌ها اظهار کرد: سودهای باقی‌مانده سهامداران در دل گزارش‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مالی شرکت‌ها وجود دارد و به‌صورت کلی آماری نداریم، اما اگر شرکت‌ها الزام پیدا کنند که سودهای انباشته خود را به صورت متمرکز واریز کنند و اطلاعات خود را به سپرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری اعلام کنند می‌توان شفاف‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی کرد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند