فولاد

سود خالص شرکت فولاد مبارکه با سرمایه ۲۰۹۰۰ میلیارد تومان در ۶ ماه  منتهی به شهریور ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۵ درصدی را به ثبت رسانده است. سود هر سهم پس از کسر مالیات در ۶ ماه‌ منتهی به شهریور ۹۹ مبلغ ۴۸ تومان است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است. میانگین ۳ ساله سود نقدی شرکت برابر ۲۵ تومان است.

 

ذوب

شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان با سرمایه ثبتی 6150 میلیارد و 353 میلیون تومان در 6 ماه‌ منتهی به شهریور 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 101 درصدی را در سود خالص نشان می‌دهد. سود هر سهم پس از کسر مالیات در 6 ماه‌ منتهی به شهریور 99 مبلغ 55 ریال است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 104 درصد افزایش داشته است. شرکت از سال 95 تا کنون سود نقدی نداشته است.

 

فخوز

مبلغ فروش فولاد خوزستان با سرمایه ثبتی 1904 میلیارد و 869 میلیون تومان در بین فولادی‌ها از اهرم مالی قوی برخوردار است. طی 6 ماه‌ نخست سال 1399  حدود  11,212 میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به شش‌ماهه سال ۱۳۹۸ رشد فروش ۴۱ درصدی را تجربه کرده و در عوض بهای تمام شده شرکت نسبت به سال ۱۳۹۸ کاهش ۳۲ درصدی داشته در نتیجه سود خالص شرکت 3میلیارد و 8 381 میلیون تومان و حاشیه سود شرکت در شش‌ماه‌ اول ۳۰ درصد بوده است. در تابستان مبلغ فروش این شرکت به میزان 6,403 میلیارد تومان بوده و نسبت به فصل قبل (بهار 1399) با رشد 33درصدی همراه بوده است در مقابل بهای تمام شده در فصل تابستان سال‌جاری نسبت به بهار 99 با رشد 18درصدی همراه بوده که در نهایت منجر به رشد 25 درصدی حاشیه سود ناخالص طی تابستان 99 نسبت به بهار 99 شده است. مبلغ فروش مهرماه 107درصد از میانگین ماهانه سال 99 بالاتر بوده است. حاشیه سود ناخالص، عملیاتی و خالص فخوز در تابستان 1399 به ترتیب 39درصد، 33درصد و 34درصد بوده است. سود محقق شده شرکت 177 تومان است. سود واقعی سهم در سال مالی گذشته 173 تومان به ازای هر سهم بوده است.

 

فولای

شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد با سرمایه 13 میلیارد و 400 میلیون تومان، در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود 118 تومان کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش ۴۲۳ درصدی در هر سهم حکایت دارد. شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد در دوره یاد شده، مبلغ ۱۵ میلیارد و 967 میلیون تومان سود خالص کسب کرد. همچنین فولای در دوره ۶ ماهه نخست سال مالی منتهی به ۲۹اسفند ۱۳۹۸ (حسابرسی شده)، سود هر سهم را مبلغ ۲۲ تومان و سود خالص را ۳ میلیارد و ۴۹ میلیون تومان قید کرده است.

 

رفاسمین

سود هر سهم شرکت کالسیمین با سرمایه ثبتی 600 میلیارد تومان پس از کسر مالیات در ۶ ماهه شهریور ۹۹ مبلغ ۶۹ تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۳ درصد افزایش داشته است. P/ E سهم شرکت کالسیمین 93/ 15 است که در مقایسه با P/ E صنعت که برابر 02/ 17 بوده، کمتر است. میانگین ۴ ساله سود نقدی این شرکت برابر ۷۱۲ ریال و سود نقدی در سال ۹۹ مبلغ یک هزار ریال است که بالاتر از میانگین است و در این سال درصد تقسیم سود ۴۲ درصد است. بازدهی یک ماهه 23 درصد بوده اما بازده سه ماهه سهم کالسیمین با کاهش حدود 27 درصدی همراه بود ولی بازدهی یک ساله سهم بیش از 302 درصد به ثبت رسیده است.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند