وآوا

شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین مورد بررسی سازمان بورس قرار گرفت. افزایش سرمایه شرکت از ۶۰ میلیارد تومان به ۱۳۲ میلیارد تومان از محل سود انباشته انجام می‌شود که هدف آن اصلاح ساختار مالی، جلوگیری از خروج وجه نقد و حفظ پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها ذکر شده است. افزایش سرمایه قبلی شرکت نیز مربوط به سال گذشته بود که سرمایه شرکت از ۴۰ میلیارد تومان به ۶۰ میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده انجام شد.

 

غگرجی

شرکت بیسکویت گرجی نیز در گرماگرم افزایش سرمایه سایر شرکت‌ها، مجوز افزایش سرمایه خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرد. طبق گزارش‌های مندرج در سامانه کدال اجرای طرح توسعه و احداث خطوط تولیدی از اهداف این افزایش سرمایه خوانده شده است. بر این اساس سرمایه شرکت از 30 میلیارد تومان به 45 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

 

البرز

شرکت پخش البرز نیز پیشنهاد افزایش سرمایه 809 درصدی خود را به مجمع عمومی فوق العاده ارائه داد. این شرکت که در حوزه پخش، تامین، توزیع، خرید وفروش، واردات و صادرات و کلیه فعالیت‌های مجاز بازرگانی داخلی و خارجی، بازاریابی و بازارسازی غیرشبکه‌ای در زمینه هر نوع کالا اعم از غذایی، بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی، بازاریابی و بازارسازی مجازی غیرهرمی و غیرشبکه‌ای فعالیت دارد، با هدف تامین سرمایه در گردش و اصلاح ساختار مالی و کاهش ریسک مالی قصد دارد افزایش سرمایه‌ای به ارزش بیش از 864 میلیارد تومان را انجام دهد. شرکت در سال 1397 به منظور اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش جهت تحقق فروش سال 1398اقدام به افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران کرده است که بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام مورخ 21/ 07/ 1398،افزایش سرمایه به میزان 350 میلیارد ریال از مبلغ 600 میلیارد ریال به 950 میلیارد ریال مورد تصویب قرار گرفت.

 

شنفت

شرکت نفت پارس نیز در همین راستا پیشنهاد افزایش سرمایه خود را به مجمع صاحبان سهام اعلام کرد. این مجموعه قصد دارد با هدف بهبود عملکرد خود قصد اجرای طرح بهینه‌سازی و ارتقای ظرفیت واحدهای عملیاتی و به‌طور کلی اصلاح ساختار مالی و جبران مخارج سرمایه‌گذاری‌های قبلی و اجرای پروژه‌های جدید را دارد که از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی سهامداران تامین خواهد شد. طبق گزارش توجیهی شرکت نفت پارس افزایش سرمایه قبلی شرکت از 200 میلیارد تومان به 250 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی بوده در سال 97 تصویب شد.

 

فباهنر

شرکت صنایع مس شهید باهنر با هدف تامین بخشی از منابع مورد نیاز درخصوص اجرای طرح‌های توسعه قصد دارد سرمایه این مجموعه را با جهشی 133 درصدی از 112 و نیم میلیارد تومان به 262 و نیم میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش دهد که در مرحله اظهار نظر حسابرس است.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند