کاربران شبکه‌های اجتماعی نحوه فروش سهام عدالت به روش فعلی را مصداق بی‌عدالتی برای سهامدارانی می‌دانند که به خاطر نیاز این برگه را برای فروش عرضه کرده‌اند و حالا کارگزاران در رنج منفی به فروش سهامشان اقدام می‌کنند.  کاربری با به اشتراک گذاشتن عکسی از وضعیت بازار نوشت: این نقشه بازاری است که عده‌ای با مال مردم در سهام عدالت، آن را رقم زده‌اند، طبق دستور رهبری دارندگان سهام عدالت مجازند در محدوده زمانی مشخص مالکیت مستقیم سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر را انتخاب کنند و به تناسب، نقش مدیریتی خود را ایفا کنند.  اگر مردم خودشان فروشنده باشند قطعا چنین وضعیت اسفناکی شکل نمی‌گیرد و زودتر به پولشان می‌رسند. سهام عدالت که دیروز یکی از بیشترین هشتگ‌ها را از آن خود کرد نه‌تنها دارندگان سهام را مستفیض نکرده بلکه بازار هم بابت این نابسامانی متاثر شده است.

 

محمد رضا فرهادی‌پور

کارشناس اقتصادی

مداخله دولت در بازار، بنیادهای بازار را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد؛ حالا اگر دولت وسط اتوبان ترمز دستی را بکشد، اعتماد در حکم یک بنیاد بازار به فنا می‌رود. اتفاقی که دیروز افتاد. اگر سوار ناو می‌شوید، نباید آن را مثل پراید برانید.

 

علیرضا باغانی

روزنامه نگار

بازی بورس پیچیده شده... دو روز پیش خبر منتفی شدن دارادوم سبب ریزش بازار میشه یک روز بعد همه مسوولان توییت می‌کنند و مصاحبه که نه بابا، «دارادوم» هر طور شده میاد! و امروز بازهم صف فروش! آیا مسوولان فرصت کوتاهی برای فروش ایجاد کردند، حتی اگر این فروشنده سهام عدالت باشد؟

 

احسان مال اندیش

تحلیلگر بازار سرمایه

کامبیز وسط مهدکودک زار می‌زد، مربی اومد گفت چته کامبیز؟ کامبیز برگشت گفت هوشنگ نمیزاره تا من بزنمش. الان داستان بعضی از سهامداران هم شده داستان کامبیز، از حقیقی و حقوقی شاکی هستند که چرا نمی‌گذارند کامبیزها سود کنن ولی نمیدونن بازار ذاتش همینه.

 

بهنام صمدی

خبرنگار

دیگر این شیوه فروش و حیف و میل پول مردم کافی است. باید سهام عدالت مستقیم وارد سبد هر فرد شود تا خودش اختیار فروش آن را داشته باشد. به بهانه اختلال هسته یک رانت ویژه برای عده‌ای معدود ایجاد کرده‌اند تا با مال افراد دیگر بازار را هر‌طور که دلشان می‌خواهد به بازی بگیرند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
182 نفر این پست را پسندیده اند