او در ادامه نوشت: «با وجود بورس کالا با آن همه ظرفیت مغفول، راه‌اندازی بورس املاک مصداق بارز اختراع دوباره چرخ است.» او همچنین در توییت دیگری نوشت: «ملک یک کالا است. مثل سیمان، فولاد، خودرو، شکر و شمش. بیشتر فکر کنید لطفا. ۱۰ سال پیش بورس انرژی را تأسیس کردید. نتیجه‌اش چه شد؟ آیا توانستید نفت را به‌عنوان مهم‌ترین حامل انرژی درست‌وحسابی بورسی کنید؟» یکی دیگر از توییت‌هایی که روز گذشته در فضای مجازی دست به دست شد و مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفت، نوشته میترا فرخ‌پور، فعال بازار سرمایه بود. او در توییتی نوشت: «با یک آقای پابه سن گذاشته که صاحب دو کارخانه است صحبت می‌کردم. واقعا نگران‌کننده است؛ می‌خواست تولید را قطع کند و وارد بورس شود. تعریف می‌کرد با نرخ‌های مواد اولیه تولید صرف نمی‌کند.» او در توییت دیگری نوشت: «مشکل بعدی این بود که با یک مقدار پول شب عید سهام بانک دی پانصدی برایش خریده بودند که الان با‌۳۸۰۰ صف خرید دارد و بازده آن، مزه خوبی زیر زبانش برده است. اما نمی‌خواست باور کند این مزه خوش همیشگی نیست.» کاربران زیادی درباره این نوشته بحث کردند و نظر دادند. یکی از کاربران به اسم مصطفی خزایی نوشت:«مشکل اینجاست که بورس در دو سال گذشته فقط سود داده است. در دی و بهمن‌ماه سال گذشته خیلی‌ها می‌گفتند بورس حباب است و به زودی اصلاح می‌شود، اما دیدیم از همان بهمن تا حالا نزدیک ۳۰۰ درصد در نزدیک شش ماه سود داده است. کدام کار اقتصادی این‌قدر بازده و سود ثابت و بی‌دردسر دارد؟!» یکی دیگر از کاربران هم نوشت: «به نظرم این شخص دید سطح پایینی نسبت به سرمایه‌گذاری دارد. درست است که بورس فعلا بازدهی بالایی دارد اما انسان با دید اقتصادی صحیح سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و کم‌ریسک خودش را به‌‌صورت کامل تعطیل نمی‌کند و وارد چنین بازار پرریسکی نمی‌شود. بلکه با بخشی از سود آن یا دارایی مازاد این‌کار را انجام می‌دهد.»

 

محمد شریعتمداری
وزیر صمت

با تدبیر رئیس‌جمهور و با تادیه ۳۲ هزار میلیارد تومان از دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی با پیشنهاد متفق اینجانب، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه، در قالب واگذاری بخشی از سهام‌ ۹ شرکت مهم، راه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که از عزیزترین اقشار جامعه ما هستند گشوده شد.


داود سوری
اقتصاددان

یکی از نمادهای جالب بازار سرمایه، نماد شپنا است که هفته‌ها است صف چند صدمیلیونی دارد و شاید عده‌ای بارها ورود و خروج داشته‌اند اما نگهبان صف همچنان اصرار بر صف دارد! نقش منقل جلوی جگرکی‌ها را دارد که روی آن چربی داغ می‌کنند تا بوی آن بپیچد و مشتری هوس جگر کند.

 

سعید درخشانی
تحلیلگر بازار سرمایه

یکی از دوستان دو روز پیش پرسید چی بخرم؟ گفت خانه‌ام را فروخته‌ام و زدم به حساب کارگزاری. به او گفتم فردا برو و پولی را که واریز کرده‌ای تحویل بگیر، نمی‌خواد در بورس سرمایه‌گذاری کنی آدم این‌قدر ریسک می‌کند؟ گفت چه ریسکی؟ اصلا مگر ریسک دارد؟ خلاصه، هر چه گفتم قبول نکرد و در نهایت به من گفت تو حسودی و چشم دیدن سود کردن من را نداری.

 

حسین سلاح‌ورزی
نایب رئیس اتاق ایران

این جمله آقای نوبخت تجلی نگاه اصلی سیاستمدار ایرانی به واقعیت‌های اقتصادی است: «می‌خواهیم قیمت‌ها با قدرت خرید مردم سازگار شود.» آنچه ایشان و امثال ایشان می‌خواهند در واقع این است:«چیزی که تولید نشده مصرف شود.»

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند