افراد با انجام این دو پروسه می‌توانند، ‌دارایی‌ خود را مشاهده کنند و در غیر این‌صورت امکان فروش سهامشان را ندارند. اما اگر در این مسیر بازهم نتوانستند سهام‌ مورد نظرشان را مشاهده کنند، باید پیگیری بعدی را انجام دهند و آن‌هم مراجعه به سپرده‌گذاری است.

صندوق‌های ای‌تی‌اف تشکیل شده از سه بانک و دو شرکت بیمه است. تقریبا می‌توان گفت که با توجه به سهامی که داخل ای‌تی‌اف است یعنی بانک‌های ملت، صادرات و تجارت و شرکت‌های بیمه البرز و اتکایی، کماکان بازار به مجموعه‌ای که داخل این سهام هستند، چشم‌انداز مثبتی دارد و روند افزایشی هم خواهند داشت و در روزهای آینده مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند. برای همین پیشنهاد من به افراد سهامدار این است که این دارایی را از سبد سهام خود حذف نکنند.

ای‌تی‌اف‌ها بازدهی خوبی برای افرادی که در این پروسه مشارکت کرده‌اند خواهد داشت. با قیمت‌های تابلوی روز گذشته که ۱۳۵ درصد بازدهی ظرف کمتر از ۲ ماهی که از ارائه آنها می‌گذرد ایجاد شده است، نشان می‌دهد که برای سرمایه‌گذارها به‌شدت جذاب بوده است. این روند نویددهنده این است که دولت قصد و نیتش از این کار این بوده است که عموم مردم در بورس مشارکت کنند. برای همین بازهم تاکید می‌کنم، افرادی که ای‌تی‌اف‌ها را خریداری کرده‌اند، سهامداری کنند، چراکه پنج سهمی که داخل این ای‌تی‌اف‌ها قرار دارد، از پنج سهم خوب بازار است و اقبال خوبی به آنها شده و می‌شود.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند