مهدی نیکدل، احیای بخشی از مطالبات سهم دولت را یکی دیگر از اتفاقات مثبتی دانست که برای فرهنگیان عضو موسسه رخ داده است. به گفته وی طبق ماده ۸۵ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته‌اند یا خواهند پذیرفت، ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا پنج درصد به حساب صندوق واریز می‌کنند و دولت نیز موظف است همه‌ساله معادل سهم واریزی اعضاء به صندوق ذخیره فرهنگیان را به‌طورکامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سنواتی منظور و پرداخت کند.

نیکدل با اشاره به اینکه پیگیری مطالبات سهم دولت یکی از اولویت‌های صندوق است افزود: در این راستا زمینه تامین ۳۶۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مطالبات سهم دولت اعضای موسسه، فراهم شد.  منبع اختصاص این مبلغ از طریق تهاتر با بانک صادرات تامین شده و ساز و کار اخذ و تخصیص این مبلغ توسط سازمان برنامه و بودجه کشور برای ارسال به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سپس دستیابی به اسناد خزانه نوع دوم و منظور کردن سهم هر یک از اعضا از مبلغ فوق، مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

نیکدل درباره استراتژی ورود شرکت‌های زیر مجموعه به بورس گفت: ورود به بورس در اکثر شرکت‌هایی که این توانمندی را داشته باشند به‌عنوان یک اصل در راستای شفافیت و پرهیز از زمینه‌های فساد مطرح است. همچنین کاهش هرچه بیشتر بنگاه‌داری توسط صندوق و ورود به حوزه‌های سرمایه‌گذاری که اطمینان کافی از سودآوری آنها وجود داشته باشد، برنامه‌های مهمی است که با جدیت دنبال می‌کنیم. وی یکی دیگر از مهم‌ترین تصمیم‌های صندوق را تشکیل هلدینگ خدماتی و تدوین استراتژی ارائه خدمات ذکر کرد و ادامه داد: در این حوزه فعال‌تر شدن شرکت تامین مسکن فرهنگیان و همچنین ارائه اعتبار خرید به فرهنگیان که در مراحل پایانی است، بخشی از برنامه‌های در دست اجرا هستند.

وی تصریح کرد: اگرچه هدف و فلسفه تاسیس صندوق کمک به معیشت در دوران بازنشستگی بوده است، اما نظر به ضرورت اقدامات خدماتی در حین خدمت، ضمن اصلاح اساسنامه و منسجم شدن شرکت‌های خدماتی در یک هلدینگ، برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات منسجم در جریان است.  وی افزود: ارائه خدماتی در زمینه خودرو و لوازم خانگی، تسهیلات سفر با وام‌های با کارمزد پایین از طریق شرکت لیزینگ و همچنین ارائه انواع بیمه‌نامه‌ها به‌صورت اقساط توسط بیمه معلم، برخی خدماتی هستند که از طریق شرکت لیزینگ فرهنگیان ارائه می‌شوند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند