صندوق گنجینه یکم آوید با نماد «گنجین» از امروز یکشنبه ۳۱ فروردین ماه مطابق با اطلاعیه شرکت فرابورس ایران، قابل‌معامله خواهد بود. نوع این صندوق طبق مجمع ۴دی ماه ۹۸، از مبتنی‌بر صدور و ابطال به قابل‌معامله بادرآمد ثابت (بدون تقسیم سود)، تغییر یافت و اساسنامه و امیدنامه جدید آن در سازمان بورس و اوراق بهادار و اداره ثبت شرکت‌ها به تصویب رسید. حداقل سرمایه این صندوق ۱۰۰ میلیارد ریال و سقف آن ۱۰۰۰ میلیارد ریال و ارزش اسمی هر واحد این صندوق نیز ۱۰ هزار ریال است.

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت «گنجینه یکم آوید» در تاریخ ۹ بهمن‌ماه سال ۹۵ تحت شماره ۴۰۸۱۲ نزد اداره ثبت شرکت‌ها و در تاریخ ۱۵ فروردین ۹۶ تحت شماره ۱۱۴۹۹ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است. مدیر و بازارگردان این صندوق «شرکت تامین سرمایه امین»، متولی آن «موسسه حسابرسی هوشیار ممیز» و حسابرس آن «موسسسه حسابرسی دش و همکاران» است. قیمت روزانه خرید بازارگردان برابر با قیمت ابطال صندوق خواهد بود و حداقل معاملات روزانه بازارگردان برابر با ۵۰۰هزار واحد سرمایه‌گذاری است و به همین دلیل سرمایه‌گذاران با اطمینان بالایی از نقدشوندگی سرمایه‌گذاری خود می‌توانند به خرید واحدها اقدام کنند.

سود سرمایه‌گذاری در صندوق گنجینه یکم آوید از اختلاف قیمت تمام شده خرید واحدهای صندوق و قیمت روز آن ناشی شده و صندوق به شکل دوره‌ای پرداخت سود ندارد و بازدهی کسب شده صندوق به شکل تجمیعی به ارزش روز هر واحد صندوق افزوده می‌شود. سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری در این صندوق می‌توانند از مزایای بازدهی ناشی از سرمایه‌گذاری مجدد سودهای تحصیل شده بهره‌مند شوند.

معاملات ثانویه واحدهای صندوق گنجینه یکم آوید از طریق فرابورس ایران و با مراجعه به شرکت‌های کارگزاری و همچنین از طریق سیستم معاملات بر خط امکان‌پذیر است. سفارش‌های خرید باید مضربی از ۱۰ واحد درسامانه معاملات وارد شود و همچنین عملیات تسویه و پایاپای صندوق به‌صورت T+۱ صورت می‌پذیرد. فعالان بازار سرمایه می‌توانند در زمان انتظار برای دسترسی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری مد نظر، با خرید واحدهای صندوق گنجینه یکم آوید از سود رقابتی و تقریبا بدون ریسک برخوردار شوند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند