احمد سحرخیز اظهار کرد: با توجه به استقبال تعداد زیادی از شرکت‌ها برای عرضه سهام خود در بورس و استقبال چشم‌گیر سرمایه‌گذاران از بازار سرمایه و به ویژه مشارکت در خریداری سهام عرضه‌های اولیه، بدیهی است مراجعات حضوری به شرکت‌های کارگزاری افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه این مساله هم برای سرمایه‌گذاران و هم برای پرسنل شرکت‌های کارگزاری به‌دلیل شرایط کشور در موضوع ویروس کرونا، می‌تواند خطراتی به‌دنبال داشته باشد، افزود: عمده شرکت‌های کارگزاری خدمات غیرحضوری بر بستر اینترنت راه‌اندازی کرده‌اند. از این‌رو، سرمایه‌گذاران میزان مراجعات حضوری به شرکت‌های کارگزاری را به حداقل برسانند.

سحرخیز خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران به‌ویژه سرمایه‌گذاران جدیدالورود همچنین برای ثبت‌سفارش‌های خود، می‌توانند به Call Center یا سامانه معاملات برخط کارگزاری‌ها دسترسی یابند. امکان ارائه حساب کاربری و رمز عبور غیرحضوری برای مشتریانی که سجامی شده‌اند وجود دارد.

مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: سرمایه‌گذاران فعلی دارای کد بورسی برای ثبت‌سفارش‌های خود می‌توانند به Call Center یا سامانه معاملات برخط کارگزاری‌ها دسترسی یابند. امکان ارائه حساب کاربری و رمز عبور به‌صورت غیرحضوری نیز برای مشتریانی که سجامی شده‌اند وجود دارد. همچنین مشتریان کارگزاری‌ها به خوبی مطلع شوند که فرآیند ثبت‌سفارش خود را برای خرید عرضه اولیه، چند روز زودتر از روز عرضه می‌توانند نزد کارگزار مد نظر خود انجام دهند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
29 نفر این پست را پسندیده اند