علیرضا صالح با اشاره به اینکه پرداخت سود سهام‌عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۷ شرکت‌های حاضر در سبد سهام‌عدالت به حساب مشمولان از دیروز (شنبه ۳ اسفند) آغاز شده است گفت: بر این اساس به ازای هر سهم یک میلیون تومانی ۲۰۵ هزار تومان سود سهام‌عدالت به حساب مشمولان واریز می‌شود.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: این درحالی است که سایر مشمولان نیز متناسب با میزان سهام‌عدالتی که دارند، سود دریافت می‌کنند که این میزان سود، بسته به ارزش سهام‌عدالت هر یک از مشمولان متغیر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مشمولان سهام‌عدالت برای آگاهی از مقدار سهام‌عدالت خود می‌توانند به سامانه سهام‌عدالت به نشانی www.samanese.ir مراجعه کنند، اضافه کرد: برگه‌های اولیه سهام‌عدالتی که در دست مشمولان هست، ملاک ارزش سهام‌عدالت آنها و سودی که به آن تعلق می‌گیرد نیست و همان‌طور که اشاره شد مشمولان برای آگاهی از میزان سهام‌عدالت خود و همچنین سودی که به آنها تعلق می‌گیرد، صرفا باید به سامانه سهام‌عدالت مراجعه کنند.

صالح ادامه داد: از زمان آغاز طرح سهام‌عدالت در کشور تا سال ۱۳۹۵ مطابق قانون، سود سهام‌عدالت مشمولان به‌جای پرداخت به آنها بابت اقساط سهامشان به خزانه واریز شد و پس از پایان این مهلت قانونی، این سود به‌صورت سالانه میان مشمولان تقسیم می‌شود.

وی با بیان اینکه ممکن است ارزش سهام‌عدالت برخی افراد به‌دلیل انحصار وراثت افزایش یافته باشد، گفت: تلاش می‌کنیم سود سهام‌عدالت سال مالی ۱۳۹۷ شرکت‌های حاضر در سبد سهام‌عدالت را تا پایان اسفندماه به حساب مشمولان به‌صورت علی الحساب واریز کنیم.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی اذعان کرد: شمار مشمولان سهام‌عدالت حدود ۴۹ میلیون نفر است که از این تعداد حدود ۶ میلیون نفر هنوز شماره شبای خود را وارد سامانه سهام‌عدالت نکرده‌اند که این دسته از مشمولان برای ورود شماره شبای خود باید به سامانه سهام‌عدالت مراجعه کنند.

 بر این اساس پس از تایید شماره شبای آنها علاوه بر اینکه سود سهام‌عدالت سال ۹۷ شرکت‌های سهام‌عدالت به حساب آنها واریز خواهد شد، سود سهام‌عدالت مربوط به دو سال گذشته نیز محفوظ بوده و به حساب این دسته از مشمولان واریز می‌شود.

سود سهام‌عدالت در سال ۹۵ به ازای هر سهم یک میلیونی ۱۵۰ هزار تومان، و برای سال ۹۶ سود این سهام ۱۷۵هزار تومان بوده است.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند