روح‌الله دهقان در ادامه به‌روزرسانی کامل زیرساخت‌های سامانه‌های معاملاتی را زمان‌بر ارزیابی کرد و گفت: این مهم در حالی پیگیری می‌شود که در تهیه آن به‌دلیل بروز تحریم‌ها به توان داخلی تکیه کرده‌ایم، ضمن اینکه ایجاد زیرساخت مناسب و سامانه‌های مرتبط با بازار سرمایه کار یک روز و دو روز نیست و اقدامی زمان‌بر و انرژی‌بر است. وی با تاکید بر اینکه متخصصان داخلی توان ایجاد این زیرساخت‌ها را دارند، تصریح کرد: با وجود افزایش ۱۰ برابری حجم معاملات نسبت به سال گذشته و افزایش چند برابری تعداد معاملات و تبادلات مالی بازار سرمایه، همچنان سامانه معاملاتی قدیمی پاسخگوی معاملات است.

دهقان افزود: این توان پاسخگویی به‌دلیل وجود پشتیبانی تیمی حرفه‌ای در پشت‌صحنه است که سامانه‌ها را به‌خوبی مدیریت می‌کنند. الان در حال توسعه دادن سامانه فعلی هستیم و بعد سراغ سامانه پایه می‌رویم تا به بازار سرمایه ارائه کنیم. وی در ادامه با تاکید بر توان پاسخگویی سیستم قدیمی معاملات گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل توفیق این سامانه، وجود تیم پشتیبانی قوی در کنار سامانه‌هاست که بروز برخی مشکلات را به‌طور چشمگیر تقلیل داده است.

دهقان در ادامه اظهاراتش به سیاست‌گذاری‌های سازمان بورس در ایجاد فرهنگ استفاده از الگوریتم‌های معاملاتی برای افزایش معاملات حرفه‌ای در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: کلیت این موضوع سیاست‌گذاری‌هایی است که سازمان بورس و شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس انجام می‌دهند و در حوزه سیاست‌گذاری این نهادها است که شکل صحیح معاملات را ارائه می‌دهند. در این زمینه برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شده است که برگزاری برخی رویدادها نیز از جمله این برنامه‌هاست.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند