مدیرعامل کلرپارس در نشست خبری که روز گذشته پیش از عرضه برگزار شد، در ارتباط با وضعیت سودآوری شرکت توضیحاتی ارائه کرد و افزود: کلر پارس با تولید انحصاری ۲ محصول آب اکسیژنه و پارافین کلره توانسته جایگاه ویژه‌ای در میان مشتریان داشته باشد. ابوالفضل باباپور با اشاره به سرمایه‌گذاری برای طرح توسعه کلر پارس تاکید کرد: با اجرای این طرح توسعه افزایش مقدار تولید تا ۱۰۰ درصد را شاهد خواهیم بود که تا سال ۱۴۰۰ نهایی خواهد شد. وی در ادامه به پیشرفت ۸۵ درصدی این طرح توسعه اشاره کرد و افزود: ورود تجهیزات به مرحله نهایی رسیده و طبق پیش‌بینی‌های انجام شده در نیمه اول سال ۱۳۹۹ فاز جدید به بهره‌برداری آزمایشی خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ترکیب محصولات تولیدی و فروش رفته تغییر کرده گفت: تغییر سبد محصولات باعث افزایش حاشیه سود شرکت شده به‌طوری که در ۱۰ ماه ابتدایی امسال میزان فروش شرکت به ۱۵۴ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان رسیده و تا پایان سال ۱۷۵ میلیارد و ۵۲۱ میلیون تومان خواهد بود. در همین حال سود خالص شرکت در دوره ۹ ماهه ۵۸ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان است که در مقایسه با دوره ۹ ماهه سال قبل معادل ۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

باباپور درخصوص روند فروش شرکت نیز گفت: میزان فروش شرکت در سال ۹۸ حدود ۸۰هزار تن درنظر گرفته شده است که در دوره ۱۰ماهه نخست سال جاری، ۹۱درصد از این رقم را پوشش داده‌ایم. همچنین در بودجه سال ۹۹، فروش ۱۰۷هزار تنی را در نظر گرفته‌ایم که این میزان رشد به دلیل بهره‌برداری آزمایشی از طرح توسعه است. به گفته باباپور، ظرفیت تولید شرکت کلرپارس در سال ۹۹ با راه‌اندازی آزمایشی طرح توسعه به ۱۰۰ تن خواهد رسید. البته بهره‌برداری کامل از این طرح توسعه در سال ۱۴۰۰ خواهد بود. طرح توسعه مزبور در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و قطعا در سال آینده به بهره‌برداری آزمایشی می‌رسد.

مدیرعامل کلرپارس با اشاره به موقعیت استراتژیک شرکت در دسترسی به بازارهای خارجی و نیز شبکه حمل‌و‌‌نقل تا کید کرد: محصولات این شرکت به کشورهای روسیه، اوکراین، بلاروس، بلغارستان، آذربایجان، گرجستان، عراق وترکیه به‌صورت مستقیم و به کشورهای مصر، آفریقای جنوبی و برزیل با واسطه صادر می‌شود. بر این اساس در حال حاضر ۳۰ درصد محصولات شرکت به‌صورت صادراتی فروش می‌رود که ارزآوری خوبی برای شرکت دارد. این در حالی است که شرکت می‌تواند با افزایش ظرفیت تقاضای بیشتری را درخصوص صادرات پاسخگو باشد.

وی با اشاره به نرخ‌گذاری محصولات در کلر پارس گفت: این نرخ‌گذاری‌ها با توجه به رصد بازار انجام می‌شود. در حال حاضر حدود ۳۰ درصد سهم بازار کشور در اختیار کلر پارس است؛ اما به دلیل ظرفیت محدود بسیاری از درخواست‌ها در صف تقاضا می‌ماند و معادل ۳ برابر ظرفیت کنونی تقاضای خرید در بازار داریم. وی در پایان تولید پرکلین شکسته، سود گرانوله و ایجاد واحد دوم تولید آب اکسیژنه را از برنامه‌های آتی کلرپارس عنوان کرد و افزود: با توجه به استانداردهایی که باید در تولید محصولات لحاظ شود این برنامه‌ها می‌تواند با ورود به بازار، تنوع سبد فروش محصولات را افزایش داده و بازدهی بالایی داشته باشند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند