به گزارش «دنیای‌اقتصاد» عزیزالله عصاری در نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری معادن و فلزات که با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو و معاونان آن سازمان برگزار شد، گفت: برای جذب نقدینگی موردنیاز تولید، یکی از بهترین راهکارها ایجاد مرکزی معتبر و تخصصی برای رتبه‌بندی شرکت‌ها است.

وی افزود: بانک‌ها نباید در اعطای تسهیلات و اعتبارات شرکت‌های بزرگ و معتبر را مانند مجموعه‌های نامعتبر و کم‌توان ببینند و قواعد و محدودیت‌های جاری برای هر دو گروه یکسان باشد. مدیرعامل «ومعادن» در ادامه با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف نرخ تسعیر ارز (وام‌های دریافتی از صندوق توسعه و بانک‌ها) افزود: اگر تسعیر ارز برای تولیدکنندگان به نرخ روز محاسبه شود، شرکت‌ها، متضرر می‌شوند و این با سیاست‌های کل کشور در سال رونق تولید تناسبی ندارد. وی در بخش دیگری به خطر از دست رفتن بازارهای صادراتی اشاره کرد و گفت: افزایش تعرفه‌ها اگرچه تا حدی مشکلات تامین مواد اولیه فولادی‌ها را در داخل برطرف کرده، ولی این محصولات از سوی بازارهای صادراتی دچار مشکل شده‌اند.

وی تصریح کرد: هرگاه صادرات با کاهش یا وقفه همراه می‌شود، خریداران ثابت سراغ دیگر تامین‌کنندگان می‌روند و حتی با تجدیدنظرهای بعدی در نرخ تعرفه‌ها، بازارها به وضع سابق برنمی‌گردند. در این جلسه عدم توازن در زنجیره تامین مواد اولیه فولاد و لزوم حذف واسطه‌ها، چالش‌های پیش روی تولید فولاد مرتبط با ظهور و پیشرفت فناوری‌های نوین در صنایع مختلف، لزوم بهینه‌سازی سیستم و به‌کارگیری فناوری‌های نوین در تولید، کاهش هزینه‌های تولید از طریق مصرف بهینه انرژی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند