دیروز از سه نماد فعال حاضر در گروه رایانه فرابورس، دو نماد «مفاخر» و «تاپکیش» معاملات خود را در محدوده مثبت به پایان رساندند. نماد معاملاتی شرکت افرانت اما معاملات روز گذشته را با افت ۲/ ۱درصدی به پایان رساند. بیشترین ارزش دادوستدهای این گروه نیز به معامله حدود ۳ میلیون سهمی «تاپکیش» به ارزش ۴ میلیارد و ۵۷ میلیون ریال اختصاص پیدا کرد.

در گروه انبوه‌سازی دیروز ضمن ثبت قیمت‌های مثبت، برخی نمادها با صف خرید همراه شدند. «ثباغ» تنها نماد منفی این گروه بود که افت حدود ۲/ ۱ درصدی را تجربه کرد. بر این اساس دیروز بیشترین افزایش قیمت به نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان رسید. بیشترین حجم و ارزش معاملات در این گروه نیز با جابه‌جایی حدود ۳۲ میلیون و ۶۰۰ سهم به ارزش ۱۱ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان در اختیار «ثعمرا» بود.

در گروه فرآورده‌های نفتی «شاوان» عنوان مثبت‌ترین نماد گروه را از آن خود کرد. بر این اساس روز گذشته نماد معاملاتی شرکت نفت لاوان به مدد مشارکت بالای سهامداران حقیقی خود توانست برای دومین روز متوالی با رشد حدود ۵ درصدی همراه شود و ۳/ ۴ میلیارد تومان نقدینگی در انتظار ورود به گردونه معاملات این سهم نشستند. دیگر نمادهای این گروه نیز دیروز معاملات مثبتی را پشت سر گذاشتند.  در گروه قند و شکر اما دیروز کام سهامداران تلخ شد. به‌طوری که در پایان معاملات روز گذشته تک‌نماد‌ معاملاتی این گروه یعنی شرکت فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال با افت ۰۷/ ۰درصدی مواجه شد.

تک‌نماد خودرویی فعال در فرابورس نیز دیروز را با افت قیمت پشت سرگذاشت. بر این اساس روز گذشته نماد معاملاتی شرکت‌ بهمن دیزل با کاهش ۶/ ۱ درصدی قیمت پایانی به معاملات روزانه خود پایان داد.  دو نماد بانکی‌ فرابورس اما روز گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کردند. به این ترتیب در مقابل رشد قیمت ۲/ ۱ درصدی سهام موسسه اعتباری ملل، نماد معاملاتی بانک دی با افت ۳/ ۲ درصدی مواجه شد.

تک‌نماد گروه سیمانی اما دیروز با رشد قیمت در سقف مجاز روزانه همراه شد. بر این اساس سهامداران با معامله ۳۲۵ هزار سهم «سبزوا» به ارزش ۳۲۹ میلیون تومان زمینه رشد ۵ درصدی قیمت سهام این شرکت را فراهم آوردند. ضمن آنکه دیروز بیش از ۷/ ۵ میلیارد تومان نقدینگی در انتظار ورود به سهام شرکت سیمان لار سبزوار ناکام ماند.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند