مدیرعامل «هجرت» حاشیه سود شرکت‌های پخش را در بهترین حالت ۳ درصد عنوان کرد و افزود: در سال‌های اخیر شاهد رشد میزان فروش شرکت بوده ایم؛ به‌طوری‌که فروش شرکت در سال ۹۴ مبلغ ۴/ ۱ هزار میلیارد تومان، در سال ۹۵ مبلغ ۵/ ۱ هزار میلیارد تومان و در سال ۹۶ معادل ۵۵/ ۱ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه حاشیه سود داروهای وارداتی کمتر از داروهای داخلی است، گفت: میزان فروش داروهای داخلی طی سال ۹۶ مبلغ ۷۹۰ میلیارد تومان بوده که با رشد ۷۷ درصدی طی سال ۹۷ به ۴/ ۱ هزار میلیارد تومان رسیده است. میزان فروش داروهای وارداتی نیز از ۷۷۰ به ۸۷۰ میلیارد تومان رسیده اما به‌طور کلی سیاست کاهش سهم فروش داروهای وارداتی و فروش بیشتر به داروخانه‌ها نسبت به بیمارستان‌های دولتی در دستور کار است.

بهرامی نوید میزان فروش شرکت در سال ۹۷ را معادل ۲/ ۲ هزار میلیارد تومان عنوان کرد که در مقایسه با سال ۹۶، رشد ۴۶ درصدی را تجربه کرده است. وی دلیل این موضوع را از دو ناحیه دانست و افزود: ۱۸درصد از رشد مزبور تحت تاثیر افزایش نرخ اعمال شده از سوی دولت برای دارو بوده و مابقی تحت تاثیر فعالیت مناسب شرکت رخ داده است. وی ادامه داد: در این راستا سال گذشته ۲۰شرکت جدید در لیست توزیع قرار گرفته‌اند که ۴شرکت از این تعداد را شرکت‌های تولیدکننده مکمل‌ غذایی تشکیل می‌دهد. به این ترتیب رشد تعدادی فروش از این ناحیه صورت گرفته است و بخش دیگری از رشد ۴۶درصدی را اصلاحات انجام شده در حوزه فروش شکل می‌دهد. وی در ادامه توضیح داد: تفکیک معاونت خرید و فروش سبب شد تا سیاست تمرکز در هر کدام از این دو بخش صورت گیرد که نتیجه آن رشد فروش و افزایش تعداد فروشندگان است.

  عرضه اولیه سه زیرمجموعه در آینده

در ادامه این نشست اعظم هنردوست مدیر پرتفوی «تیپیکو» از سهامداران عمده پخش هجرت عنوان کرد: در راستای اجرای وعده تیپیکو به عرضه اولیه یک سهم در هر ماه، توانستیم از ابتدای سال به این هدف دست یابیم. در همین راستا عرضه اولیه سهام شرکت‌های توزیع داروپخش، کلر پارس و توفیق دارو در برنامه شرکت قرار دارد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند