امکان حضور الکترونیکی سهامداران در مجامع شرکت‌ها

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سامانه‌ای به بهره‌برداری رسیده که به موجب آن امکان حضور الکترونیکی در مجامع شرکت‌ها اعم از عادی و فوق‌العاده و همین‌طور امکان رای‌دهی الکترونیکی توسط سهامداران برای اولین‌بار فراهم شده است.فهیمی ادامه داد: بهره‌برداری عملیاتی از این سامانه طی چند ماه آینده انجام خواهد شد و سهامداران می‌توانند به‌صورت الکترونیکی در مجامع شرکت کنند، رای دهند و از تمام اسنادی که در مجمع مبادله می‌شود، آگاه شوند. وی افزود: با این کار از یک‌طرف کارآیی شرکت‌ها بالا می‌رود و از طرف دیگر این امکان برای سهامداران فراهم می‌شود که به عملکرد مدیران شرکت‌ها نظارت بیشتری داشته باشند.

 انتقال عملیات تسویه معاملات بورس کالا

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: قانون انتقال عملیات تسویه معاملات بورس کالا به این شرکت مدت‌هاست که ابلاغ و زیرساخت‌های آن نیز اعم از نیروی انسانی، سخت‌افزار و نرم‌افزار‌های لازم فراهم شده است، امیدواریم امسال با هماهنگی بورس کالا و سازمان بورس این انتقال عملیاتی شود.

وی ادامه داد: از این پس تسویه معاملات تمام بورس‌ها بر اساس استانداردهای روز جهان از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی انجام می‌شود تا ریسک کمتری متوجه سهامداران شود.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند