وی با یادآوری اینکه از انتهای سال ۱۳۹۶ دستورالعمل‌های افشا، نحوه انجام معاملات و پذیرش اصلاح شد، گفت: مدتی است که در کدال مهلت شرکت‌ها برای افشای اطلاعات و تمدید فرصت آنها قابل مشاهده است و این اطلاعیه‌ها از طریق شرکت بورس اعلام می‌شود.مدیر امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران ادامه داد: به تعدادی از شرکت‌هایی که اطلاعات خود را دیر افشا می‌کنند فرصتی داده می‌شود این شفاف‌سازی را انجام دهند و در این مدت تا اطلاعات افشا شود، نماد شرکت تحت نظارت بورس اوراق بهادار قرار می‌گیرد.

دهقانی تاکید کرد: خوشبختانه در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ وضعیت افشای اطلاعات شرکت‌ها بهتر شد؛ به‌طوری که از کل شرکت‌های بورسی، ۱۰۴ شرکت در افشای اطلاعات مالی خود حتی یک روز تاخیر هم نداشتند.وی افزود: در سال ۱۳۹۷ تعدادی از شرکت‌ها در افشای اطلاعات از یک روز تا یک هفته تاخیر داشتند و بیشتر تاخیرها مربوط به گزارش‌های حسابرسی شده است. شرکت‌ها باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشند که گزارش‌های خود را به‌صورت مناسب به دست حسابرس برسانند تا تاخیرها کم و کمتر شود. در مجموع افشای اطلاعات از نظر به‌موقع بودن در حال بهبود است.

مدیر امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران تشریح کرد: البته محتوای گزارش‌ها از جمله افشای اطلاعات گروه‌های الف و ب و گزارش تفسیری را سازمان بورس بررسی می‌کند.دهقانی افزود: بورس اوراق بهادار تهران در هفته‌های اخیر همایش‌هایی را برگزار کرد که در راستای بهبود گزارش‌های تفسیری مدیریت بودند. این همایش‌ها در این راستا هستند که ناشران بورسی با نحوه نگارش گزارش‌ها آشنا شوند و بعد برای بهبود گزارش‌ها کار کنند به این ترتیب اطلاعات بیشتری به ذی‌نفعان و سرمایه‌گذاران می‌رسد و عمق بازار بیشتر می‌شود.وی یادآور شد: تا‌کنون برای ناشران سه جلسه دوره آموزشی برگزار شده است تا آنها اطلاعات باکیفیت‌تری را در گزارش‌های تفسیری مدیریت ارائه دهند.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند