مدیرعامل شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد در جمع خبرنگاران گفت: این شرکت از سال ۱۳۵۵ تحت عنوان کشت و صنعت عمران شریف آباد با ظرفیت هزار راس دام کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر ظرفیت اسمی شرکت بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ راس دام مولد و ۹ هزار راس گله است. عبدالامیر باروتکوب افزود: این شرکت در حال حاضر ۳ هزار و۵۰۰راس دام مولد و ۷ هزار راس گله دارد که نشان‌دهنده نزدیک‌شدن به ظرفیت مجموعه‌ است.

مدیرعامل «زشریف» اضافه کرد: کشت و صنعت شریف‌آباد علاوه بر دامپروری و تولید شیر در استان قزوین، کارخانه‌ای به ظرفیت ۲۷ هزار تن در سال در یکی از شهرک‌های صنعتی استان قم دارد که علاوه بر تولید شیر، محصولات را فرآوری و به بازار عرضه می‌کند. وی در ادامه با اشاره به آمار وزارت جهاد کشاورزی درخصوص میزان شیر خام تولیدی کشور گفت: کل مقدار تولیدی شیر خام در ایران ۱۰ میلیون و ۱۸۴ هزار تن است که ۸۶ درصد از سهم تولید به گاوهای اصیل و دو رگ، ۷ درصد به گاوهای بومی، ۶ درصد به گوسفند و بز و یک درصد به جمعیت گاومیش‌ها اختصاص دارد. باروتکوب درخصوص کل میزان واردات و صادرات گفت: در سال ۹۶ میزان ۱۴۹ هزارتن گوشت قرمز و ۱۰ هزار راس دام سبک وارد و ۹۴۶ هزارتن شیر و فرآورده‌های لبنی و ۲۰ هزار راس دام سنگین صادر شده است. به گفته وی این شرکت یک درصد از فروش کل کشور را بین واحدهای صنعتی به خود اختصاص داده است و از هیچ ارز دولتی استفاده نمی‌کند و تقریبا همه تسهیلات بانکی سال‌های گذشته را تسویه کرده است. وی در پایان افزود: واردات برخی از فرآورده‌های دامی از خارج از کشور بزرگ‌ترین ریسک این شرکت و البته صنعت است. از این رو اقدامات لازم برای پوشش این ریسک با استفاده از ظرفیت‌های داخلی صورت گرفته تا روند سودآوری سهام شرکت در مسیر متعادل و رو به رشدی قرار بگیرد.

باروتکوب در تشریح برنامه‌های آتی «زشریف» گفت: اصلاح و بازسازی بخش قدیمی دامپروری به منظور افزایش ظرفیت سالن‌های فری استایل، ایجاد سالن ماگ خانه یا نگهداری گوساله برای شیردهی، تکمیل و بهره‌برداری خط شیردوش دوم به ظرفیت ۸۴ واحد، تکمیل سیستم تهویه، استفاده؛ بهره‌برداری و ایجاد خط PMR برای خوراک‌سازی، افزایش میانگین تولید شیر، احداث خط تولید پنیر UF و تولید محصولات در قطرهای پت از ۵۰۰ سی سی تا ۲ لیتری و اختصاص سالن برای تولید انواع پنیرهای سنتی و محصولات پودری جزو برنامه‌های آتی شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد به شمار می‌آید.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است