مدیر‌عامل شرکت تامین سرمایه تمدن با اشاره به برگزاری هفتمین همایش ملی مهندسی مالی به همت انجمن مهندسی مالی و شرکت تامین سرمایه تمدن که اخیرا برگزار شد، گفت: در این همایش درباره آینده کسب‌و‌کار و نتایج مهندسی مالی بر آن گفت‌وگو شد و راه حل بسیاری از مسائل اقتصادی کشور توجه به ابزارها و محصولات مالی و سیستم‌های مهندسی مالی خوانده شد.

محمود خواجه‌نصیری با بیان اینکه خروج از بن بست‌های موجود در سیستم اقتصادی کشور نیازمند ساختار و ابزارهای خلاقانه و جدید است، گفت: در تمام دنیا با استفاده از محصولات و پیشرفت‌های مالی وضعیت اقتصادی توسعه می‌یابد و در کشور ما نیز باید سیستم‌های مهندسی مالی فعال شوند.  نایب رئیس هیات‌مدیره بورس تهران تاکید کرد: امروز بخشی از مشکل اقتصاد این است که پس اندازهای مردم به سیستم بانکی کشور تزریق می‌شود و این اتفاق سبب تورم می‌شود.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن با بیان اینکه باید ارتباط مستقیم مردم با سیستم‌های سرمایه‌گذاری فراهم شود، گفت: در شرکت تامین سرمایه تمدن این امر اتفاق افتاده است و لازم است سازمان بورس سیاست‌های خود را به‌منظور توسعه زیرساخت‌های مدیریت ثروت و کمک به مدیریت سرمایه مشخص کرده و به توسعه آن کمک کند. خواجه‌نصیری تصریح کرد: هم‌اکنون در آمریکا بیش از ۱۰ هزار صندوق، در اروپا و آسیا چند هزار صندوق در یک زیر ساخت و از یک درگاه، فرصت‌های سرمایه‌گذاری متفاوت مربوط به مدیران سرمایه‌گذاری مختلف را در اختیار مردم قرار می‌دهند و مردم می‌توانند از این طریق به صندوق سرمایه‌گذاری مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. مدیر عامل شرکت تامین سرمایه تمدن اضافه کرد: در این حالت قدرت بازار سرمایه در کنار بازار پول قرار می‌گیرد و این پلت‌فرم باید مدنظر نهاد متولیان بازار سرمایه قرار گیرد.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس