به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، در این مراسم سید‌حجت‌الله موسوی، مدیرعامل موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان توضیحاتی درباره عملکرد سال مالی منتهی به ۳۱ خردادماه ۹۷ به نیابت از طرف هیات‌مدیره گزارش مشروحی از عملکرد صندوق در سال ۹۶ و مقایسه آن با سال قبل ارائه کرد. وی درخصوص برنامه‌های آتی موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران نیز به ارائه گزارش پرداخت. سپس گزارش حسابرس موسسه قرائت و تکالیفی از طرف مجمع به هیات‌مدیره موسسه صندوق بازنشستگی برای تسریع در روند تغییر ساختار موسسه ابلاغ شد. درنهایت صورت‌های مالی تصویب و شرکت هوشیار بهمند به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال مالی ۹۷ برگزیده شد. در این جلسه سید حجت‌الله موسوی مدیرعامل موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه سال مالی گذشته سال گسترش و توسعه کمی و کیفی خدمات قابل‌ارائه به بازنشستگان بود، گفت: در سال گذشته شاهد اقدامات مهمی همچون ساماندهی امور املاک، هماهنگی برای عرضه سهام جهان فولاد در بورس و رفع اختلاف‌های مالیاتی بودیم.

وی تصریح کرد: همچنین صندوق در سال مالی گذشته تمام تلاش خود را انجام داد با ارتقای سوددهی صندوق در جهت ارائه خدمات مناسب به بازنشستگان گام‌های مهم و اساسی بردارد. موسوی با بیان اینکه در سال مالی گذشته شاهد کاهش کسری تعهدات موسسه نسبت به سال ۹۳ بودیم، گفت: میزان کسری تعهدات موسسه تا اول مهرماه ۹۷ طی این بازه زمانی به نصف کاهش پیدا کرده و درصورتی‌که سهام شرکت جهان فولاد سیرجان به‌روزرسانی شود تا حد چشمگیری شاهد کسری تعهدات خواهیم بود. مدیرعامل صندوق بازنشستگی افزود: افزایش نرخ بازده دارایی‌ها و افزایش نقدشوندگی دارایی‌ها از مهم‌ترین اهداف صندوق در سال مالی گذشته بود که خوشبختانه در این موارد عملکرد خوبی داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه بخش زیادی از تلاش موسسه در سال گذشته معطوف به فراهم کردن مقدمات تغییر شرایط بنگاهداری صندوق بود، تصریح کرد: در این راستا بخش زیادی از املاک واگذارشده یا در حال واگذاری است یا به‌صورت اجاره مورد بهره‌برداری قرارگرفته است. موسوی افزود: همچنین در سال مالی گذشته با هدف افزایش سوددهی صندوق، از حوزه‌های غیراقتصادی و زیانده خارج شده یا در حال خروج هستیم و شرکت‌های زیان‌ده تا پایان سال جاری منحل خواهند شد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس