سعید فلاح‌پور با اظهار این مطلب پیرامون آخرین تحولات نهادهای مالی بازار سرمایه گفت: به‌زودی صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی (Private Equity) با هدف جذب و سرمایه‌گذاری بر شرکت‌های غیر‌بورسی یا برخوردار از وضعیت نامطلوب سودآوری راه‌اندازی می‌شوند.

عضو هیات‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه مقررات و دستور‌العمل این صندوق‌ها حداقل تا سه هفته آینده به بازار اعلام خواهند شد، افزود: این صندوق‌ها با هدف سرمایه‌گذاری بر شرکت‌های غیر‌بورسی یا با سودآوری نامطلوب اقدام به تجهیز منابع کرده تا به این ترتیب پس از بهبود سودآوری، سهام این شرکت‌ها در بورس و فرابورس عرضه اولیه شوند.

وی در ادامه به تدوین مقررات و دستور‌العمل‌های صندوق سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری (FUND & FUND) اشاره کرد و گفت: تا کنون متقاضیانی برای راه‌اندازی چنین صندوق‌هایی به سازمان بورس مراجعه کرده‌اند که مستندات آنها در حال بررسی است. معاون اجرایی سازمان بورس در پاسخ به این سوال که دلیل طولانی شدن فرآیند اخذ مجوز نهادهای مالی از سازمان بورس چیست، گفت: این فرآیند به شرط تکمیل بودن مدارک و مستندات متقاضی ظرف مدت یک هفته در سازمان بورس انجام می‌شود.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس