به گزارش روابط عمومی پالایشگاه نفت تبریز، غلامرضا باقری دیزج، مدیر عامل «شبریز» در حاشیه مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام که با حضور ۵۴/ ۹۱ درصدی سهامداران این شرکت برگزار شد، از رشد شاخص‌ها در عملکرد این شرکت خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم در سال جاری این روند حفظ شود و بهبود یابد. مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز با اشاره به اینکه سود هر سهم این شرکت ۱۱۰ تومان تعیین شده، اظهار کرد: براساس مصوبه هیات وزیران باید ۳۰ درصد سود شرکت برای اجرای پروژه‌های الزامات کیفی محصولات شرکت هزینه شود. وی همچنین با بیان اینکه براساس قوانین و مقررات شرکت ملی نفت از محل سود شرکت ذخایری برای بازنشستگان باید در نظر گرفته شود، افزود: در این مجمع، ۹۵ درصد از میزان حداکثری سود قابل توزیع بین سهامداران با تصویب مجمع توزیع شد.

وی همچنین با اشاره به بهبود نسبت‌های مالی شرکت ادامه داد: درمقایسه سال مالی ۹۶ با سال مالی ۹۵، نسبت هزینه‌های مالی به سود خالص معادل ۹ درصد و نسبت بدهی نیز معادل ۱۰ درصد کاهش یافته و نسبت جاری به‌عنوان شاخص نقدینگی نیز ۲۲ درصد افزایش داشته است. باقری دیزج با اشاره به جایگاه شرکت پالایش نفت تبریز در بورس، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی طرح‌های جدید وضعیت پالایشگاه تبریز در بورس بهتر خواهد شد.

وی مهم‌ترین هدف شرکت را حرکت در مسیر سیاست‌های دولت برای تولید سوخت پاک در کشور و در کنار آن تنوع بخشی به محصولات با ارزش افزوده بیشتر برای رساندن سود بیشتر به سهامداران، انجام مسوولیت‌های اجتماعی و حرکت در مسیر توسعه پایدار برشمرد. مدیرعامل «شبریز» با اشاره به افزایش تنوع محصولات پالایشگاه افزود: محصولاتی همچون آیزوریسایکل اصلاح شده، حلال ۴۰۴، گاز اتان، مخلوط بوتان، سوخت هواپیما(ATK) و حلال وایت اسپریت در سال گذشته تولید و با ارزش افزوده بالا به فروش رسیده است.

وی افزود: روزنامه سراسری دنیای اقتصاد و روزنامه محلی عصرآزادی به‌عنوان روزنامه‌های رسمی و موسسه حسابرسی تدوین همکاران به‌عنوان بازرس قانونی این شرکت انتخاب شدند.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس